Ezgi’nin katilinin bulunması amacıyla 17 şehirde cidar ve direklere afişler yapıştırıldı

İZMİR’in Eğlek ilçesinde, metrukiyet aşamasındaki eşi Gidiş Özarslan’ı (31) tabancayla öldürüp kaçan Bahir Özarslan’ın (36) bulunması amacıyla karı dernekleri, aralarında İzmir’in üstelik olduğu 17 şehirde duvarlara ve direklere ‘Yır’nin katili aranıyor’ yazılı afişler yapıştırdı. Tempo’nin ablası Hazal Zerkin, “İşin bu tarafıyla uğraşmaktan öz acımı yaşayamadım. Sahn imdi bizim için devam etmiyor” dedi.

Olay, sabık 28 Temmuz’bile, Eğlek ilçesi Mersinli Mahallesi’ndeki iş yerinde meydana geldi. Deniz Özarslan, boşanma aşamasındaki eşi Yol Özarslan’ın çalıştığı iş namına geldi. Sâdır tartışmada Deniz Özarslan, belinden çıkardığı tabancayla eşinin başına zehir yazar, kaçtı. İhbar konusunda fenomen adına polis güçleri ve sağlık ekipleri sevk edildi. Özarslan, ambulansla Afiyet Bilimleri Üniversitesi İzmir Tepecik Terbiye ve Araştırma Hastanesi’hangi kaldırıldı. Tedaviye alınan Yır Özarslan’ın beyin ölümü gerçekleşti. Özarslan’ın ailesi, kızlarının organlarını bağışlama kararı aldı. Sağlık Bakanlığı ile ölçülü yazışmanın ardından Özarslan’dan koronavirüs testi amacıyla yaşıt alındı. Imtihan sonucunun fazlalık çıkması nedeniyle Özarslan’ın bağışlanan organları alınamadı. Hatır ölümü gerçekleşen ve bir süredir makineye sadık güçlü Nağme Özarslan, 11 Ağustos’ta hayatını kaybetti. Özarslan’ın cenazesi Urla’üstelik kılınan cenaze namazının ardından Özbek Mezarlığı’nda toprağa verildi.

KATİL BULUNAMADIDeniz Özarslan’ın yakalanması üzere başlatılan sormaca sürerken eş dernekleri bile olayın şüphelisinin yakalanması amacıyla Avrat Cinayetlerini Durduracağız Platformu Eş Meclisleri de afiş çalışmalarına bitmeme ediyor. İlk yerine İzmir’üstelik şehrin faal noktalarına yapıştırılan ve Deniz Özarslan’ın fotoğrafının da bulunduğu ilanlara, ‘Yol Zerkin’in katili Deniz Özarslan nerede?’ yazılırken, başka şehirlere de afişler yapıştırılmaya başlandı. Kırklareli, Tekirdağ, Sakarya, Adana, Isparta, Ankara, Eskişehir, Gaziantep, Antalya, Kocaeli, Manisa, İstanbul, Balıkesir, Niğde, Düzce ve Samsun’de de Özarslan’ın fotoğrafının dahi bulunduğu ilanlara, ‘Nağme Zerkin’in katili Deniz Özarslan aranıyor’ bağlanmış afişler diri caddelerdeki duvarlar ve direklere yapıştırıldı. Bu şehirlerin yanında ayrımlı şehirlere da bu afişlerin yapıştırılacağı öğrenildi.’HAYAT BITMEME ETMİYOR’Yol’nin kardeşi Hazal Zerkin, geride mütezayit sürede Deniz Özarslan’a ait hiçbir müsaade olmadığını söyledi. Zerkin, “Katili gören tek kimse bulunmayan. Hoppadak olaydan bilahare dolmuşa bindiği belirleme edilmişti. Ancak ne hikmetse indiği görülmüyor. İşin bu tarafıyla uğraşmaktan zat acımı yaşayamadım. Avlu imdi bizim için bitmeme etmiyor. Ailemizden biri kaybettik. Ablamla beraber platformlarda bilcümle vardık. Karı tesanüt derneklerinde, kadın meclislerinde bulunduk. Ancak bizim başımıza dahi geldi. Benzeri yerden çekmek gerekiyor deniyor amma başlanmıyor. Tümce olayı unutsa birlikte tığ değme dakikamızda bu acıyla yaşıyoruz. Ablam evvel değil, son dahi kaçınan” dedi.

Share: