Fahrettin Altun: Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu’nda, Avrupa’da Türkiye Aleyhinde Ölçülü Propagandalar ve Türkiye’deki Yabancı Vakıfların…

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanlığı Efdal İstişare Yerleşmiş toplantısının arkası sıra, “Toplantıda Asamble üyeleri, elverişsiz dışında ve özellikle de Avrupa’dahi Türkiye aleyhinde düzenlenen propagandalar ile bunlara cebin alınacak tedbirler konusunda istişarelerde bulunmuşlardır. Asamble üyeleri, bu çerçevede Türkiye’deki yabancı vakıfların ve ayrımsız kuruluşların faaliyetlerini bile değerlendirmişlerdir” açıklamasını yaptı.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında zaman Cumhurbaşkanlığı Efdal İstişare Kurulu toplantısının peşi sıra yazılmış bir izah yaptı. Cumhurbaşkanlığı’ndaki toplantıya, sakat TBMM Başkanları İsmail Yiğit, Köksal Global ve Mehmet Uca Delimsirek ile MİT Müsteşarı Kağan Rekiz, Cumhurbaşkanlığı İdari ve Finansal İşler Başkanı Kavi Kıratlı ile Cumhurbaşkanlığı Özel Türlü Müdürü Hasan Doğan katıldı.

Fahrettin Altun’un açıklaması şöyle:

“AVRUPA’DA TÜRKİYE ALEYHİNDE HESAPLI PROPAGANDALAR İLE BUNLARA KARŞI ALINACAK TEDBİRLER ÜZERINE İSTİŞARELERDE BULUNMUŞLARDIR”

” Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki toplantıda Kurul üyeleri, sıkıntılı dışında ve alelhusus bile Avrupa’de Türkiye aleyhinde yürütülen propagandalar ile bunlara alın alınacak tedbirler üzerine istişarelerde bulunmuşlardır. Kurul üyeleri, bu çerçevede Türkiye’deki ecnebi vakıfların ve ayrımsız kuruluşların faaliyetlerini üstelik değerlendirmişlerdir.

Türkiye demokratlık ve kalkınma amacında vuzuh tekmil ettikçe, mutlak adımlar attıkça, Avrupa’nın ülkemize olan münazaa düzeyinin de yükseldiğine dikkati calip Kurul üyeleri, Avrupa Birliği üyelik sürecinden terörle savaşım ve sığınmacı konularına, Avrupa’nın Türkiye’ye karşı sergilediği bağdaşmaz, nahak yere, adaletsiz ve riyakar tutuma belen etmişlerdir.

Kurul üyeleri, Türkiye seçim sathı mailine girdikçe içtimai medya kaynaklı dezenformasyonların ve milli birliğimizi zedelemeye çevrilmiş provokasyonların artabileceğini ifade ederek, ülkemiz ve milletimizle ilgilendiren yemeden içmeden sınırlarımız içinde değil mikro dışında dahi deniz kazanacağı belli bühtan kampanyalarına alın alınacak tedbirler konusunda düşün teatisinde bulunmuşlardır.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: AVRUPA’NIN ÜLKEMİZDE DİLEDİKLERİ GİBİ AT KOŞTURMA TALEPLERİNİN GERİSİNDEKİ NİYETİ BİZ GAYET İYİ BİLİYORUZ

Sayın Cumhurbaşkanımız, toplantıda, Avrupa’daki ülkemiz aleyhtarı politik ve içtimai alerjinin çok derin tarihi kökleri olduğunu belirterek, Avrupa’nın budunsal ve dini fanatizmini el erki, herif hakları, özgürlükler kadar kavramların arkasına saklanarak sergilediğini dile getirmiştir.

‘Batının medeniyet değerleri’ diye umum dünyaya dayatılan ilkelerin, zat güvenlik ve bolluk düzeni tehdit altına girdiğinde bizzat bu ülkeler yoluyla ayaklar altına alındığını tekraren gördüklerini rapor fail Sayın Cumhurbaşkanımız, ‘Hak ve özgürlükler üzerine ünsiyet devleti kılıfına sığdırılmış birçok faşist uygulamaya imza atanlar, bize alın tamam tersi tıpkısı çirkeflik içindedir. Avrupa’daki vatandaşlarımızın yer insanca taleplerine birlikte sırtlarını dönenlerin, ülkemizde diledikleri kabil beygir koşturma taleplerinin gerisindeki niyeti tığ gayet bereketli biliyoruz. Bize cebin öfkelerinin sebebi, sosyal ve yerey bütünlüğünü bozdukları, oran sistemini çökerttikleri yerlerde oynadıkları oyunu ülkemizde bile tekrarlayamamış olmalarıdır’ değerlendirmesinde bulunmuştur.”

Share: