FATİH ERBAKAN HALKOYU HAKLI OLARAK CHP’NİN SAMİMİYETİNİ SORGULAMAKTADIR

YENİDEN Refah Partisi Umumi Başkanı Fatih Erbakan, CHP Umumi Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başörtüsü açıklamasına değinerek, “CHP’nin, tam bile 2023 seçimleri öncesinde böyle benzeri adım atması akıbet aşama manidardır. Halkoyu düz adına CHP’nin samimiyetini sorgulamaktadır” dedi.

Yeniden Zenginlik Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Nevşehir teşkilatının 2’nci gösterişsiz kongresi nedeniyle kente geldi. Kapadokya Görüşme ve Hars Merkezi’nde planlı kongrede konuşan Erbakan, “Malumunuz geçtiğimiz hafta erk ve CHP arasında başörtüsü tartışması yaşandı. Sayın Kılıçdaroğlu ‘Başörtüsü hakkını yasalı güvenceye alalım’ diye, Meclis’e yasa teklifi sundu. Biz bunu it canlı birlikte ilgiyle bulmadığımızı belirterek dedik ki: Başörtüsüne özgürlüğün yasal, ayrıca anayasal teminat altına alınması tabii haddinden fazla önemlidir. Ancak uzun yıllar süresince başörtüsü karşıtlığı özne, yasağın devam etmesi üzere Anayasa Mahkemesi’ne başvurmaktan dahi çekinmeyen CHP’nin, yekpare birlikte 2023 seçimleri öncesinde böyle tıpkı hamle atması akıbet etap manidardır. Halkoyu haklı kendisine CHP’nin samimiyetini sorgulamaktadır. Içtenlik sınavındaki CHP, LGBT ve ‘İstanbul Sözleşmesi’ yandaşlığına da serencam verecek midir? Adi çocuklara Kur’an eğitimi verilmesine cebin çıkmaktan da vazgeçecek midir? Ilmek dersi zorunlu ibret olmaktan çıksın ısrarından bile vazgeçecek midir? Fakat elbette kim bu sorularımız yanıtsız kaldı. Çünkü verebilecek cevapları yoktu” diyerek konuştu.

‘İNANÇ ÖZGÜRLÜĞÜ ALANININ GÜVENCEYE ALINMASI ÇAĞRISINDA BULUNUYORUZ’Sözlerini sürdüren Erbakan, şöyle konuştu: “Sonrasında Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan takım toplantısında kül 20 senenin böylelikle, giderayak başörtüsüne anayasal inanca üzere istek verdiğini açıkladı. Biz üstelik çok geç kalınmış olsa üstelik bu düşünceyi müspet karşıladığımızı ve konunun yakından takipçisi olacağımızı söyledik. Buradan aynı kere henüz, ilmek ve vicdan hürriyeti alanında şümullü ve somut anayasal düzenlemelerin yapılması, akide özgürlüğü alanının genişletilmesi ve güvenceye alınması çağrısında bulunuyoruz.”‘MASA ALTINDAN BİRBİRLERİNİ TEKMELEMEKLE MEŞGULLER’

6’lı masayı eleştiren Erbakan, “İktidarın yanlışlarına sürekli adına dikkat çektiğimiz, bu zihin ile memleketin tek temel problemine hal getirilemeyeceğini vurguladığımız, bununla kalmayıp, kamuoyunun ve yetkililerin dikkatlerine mektup pusula çözüm reçeteleri sunduğumuz hepinizin malumlarıdır. İktidar tarafına bunları anlatmaya çalışırken, ‘altılı masa’ denilen gayritabii ve milletin derdine reçete olmaktan ırak yapıdaki sıkıntılara da sıkça özen çekiyoruz. Ancak masadaki sayın umumi başkanlardan birinin ifadesiyle, oradakiler masa altından birbirlerini tekmelemekle meşguller” ifadelerini kullandı.

Share: