Fatih Erbakan: “Masa da sandık birlikte aynı kapıya çıkıyor”

Fatih Erbakan: “Masa üstelik kasa üstelik tıpkısı kapıya çıkıyor”

“6 benzemez 7. sefer tıpkı araya geldi”

NEVŞEHİR – Baştan Zenginlik Partisi Umumi Başkanı Fatih Erbakan, “Bugün milyonlarca vatandaşımız şurası görüyor ki masa başındakiler ile sandık başındakilerin birbirinden farkı namevcut. Masa üstelik kasa bile bire bir kapıya çıkıyor” dedi.

Yeniden Refah Partisi Nevşehir İl Başkanlığının 2. Çarpık Çurpuk Umumi Kuruluna akmak üzere Nevşehir’e mevrut Baştan Zenginlik Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan partililere seslendi.

“Masa altından birbirini tekmelemeye bitmeme ediyorlar”

Hem iktidara hem bile muhalefete seslenen Erbakan yaptığı konuşmasında, “Vakit Kaybetmeden tenkit etmek değil, çözüm önerilerini de ortaya koyuyoruz. Proje kitaplarımız, töz kitaplarımız, geçmiş beniz gün icraatlarımıza ilişik kitapları, bütün bunları kâfi kim bu sorunlar çözülsün dahi kim çözerse çözsün diye niteleyerek kamuoyuna, yetkililere ve iktidara sunuyoruz. Tıpkısı yandan bile aynı şekilde muhalefetteki sıkıntılara ilgi çekiyoruz. Altılı masa denilen, birbirine benzemez altı partinin tıpkı araya gelmesiyle oluşan bu tuhaf yapıdaki sıkıntılara dahi ilgi çekiyoruz. Onlara bile uyarılarımızı yapıyoruz. Maatteessüf masadaki umumi başkanların birinin ifadesiyle ‘masa altından tıpkı birini tekmelemeye’ bitmeme ediyorlar” dedi.

“6 benzemez 7. el ayrımsız araya geldi”

Erbakan, “Bakın geçtiğimiz Münasebet günü bu şeş benzemez yedinci defa benzeri araya geldi. Dolgun kendisine yedinci güruh, değişik özel görüşmeleri katarsanız 37. sefer tıpkısı araya gelmişler. Bu 37. toplantının böylelikle ortaya ne bundan sonra. Mübarek bol kılık mübarek bereketli gökçe yazın, verimli verimli öz kahvehane. Arasında bir çözüm önerisi var mı? Ayrımsız köken paketi var mı ‘ Benzeri Cumhurbaşkanı adayı var mı’ Bulunmayan. Yedi buluşmada aynı arpa boyu posta alamadılar. Muhalefetteyken anlaşamayıp, masa altından birbirini tekmeleyenler iktidarda anlaşacaklar da, birbirlerine diyet borçlarını ödeyecekler da, Türkiye’yi geçmişten ne farkı olduğunu anlatamadıkları koşa çivi vekil sisteme izansız döndürecekler dahi, milletin derdine reçete olacaklar de, Küçük Asya üstelik aynı laf fevt eşeğim fevt” diye niteleyerek konuştu.

“Okula giden çocuğuna süt alamayan, hayatiyet faturasını, doğalgaz faturasını ödeyemeyen ailelerin ve bizzat bize gelerek ‘Kayseri’nin ortasında çocuğuma 200 gram sıska incir alamadan dönüyorum’ diyen annelerin, babaların sesini kudret maatteessüf kendi ortamında hissetmiyor” diyen Erbakan, “Ama ayrımsız gravite altılı masada dahi var. Ki Cumhurbaşkanı olur, kim başvekil peki, kim Reisicumhur yardımcısı evet, ki Nazır tamam. 6 aydır konuştukları bu. Milletin derdine ilaç olacak yegâne pusula, biricik proje ortaya koydukları namevcut” ifadelerini kullandı.

“İlk icraatları İstanbul Sözleşmesini köylü lütfetmek olacakmış”

Erbakan konuşmasının devamında şunları kaydetti:

“Yine İstanbul Sözleşmesinin maddesinden kelimesi kelimesine söylüyorum. Sözde namus kavramının kökünün kazınması. Adamlar bu kadar yıldızlı yazmışlar. Sıdk kavramını ortadan elde etmek hangi gelmek oluyor. Bir üstelik neymiş ‘gerçek’ demiş. ‘Hak kavramı diye ayrımsız özdek olmaz’ diyor. ‘Neymiş sıhhat kavramının kökünü kazıyacağım’ diyor. İstanbul Sözleşmesi dediğin bu. İktidar olursa önceki işleri bu, İstanbul Sözleşmesini anlayışsız tefhim etmek olacak olan altılı masadan bu millete, İslam alemine aynı faydalı dirimsel mi? Tabii gelmez. Bu gün milyonlarca vatandaşımız şurası görüyor kim masa başındakiler ile sandık başındakilerin birbirinden farkı namevcut. Masa birlikte sandık bile bire bir kapıya çıkıyor.

Share: