Fatih Erbakan: “Masa de kasa da benzeri kapıya çıkıyor”

Baştan Refah Partisi Umumi Başkanı Fatih Erbakan, “Zaman milyonlarca vatandaşımız şunu görüyor ki masa başındakiler ile sandık başındakilerin birbirinden farkı namevcut. Masa bile sandık üstelik ayrımsız kapıya çıkıyor” dedi.

Yeniden Zenginlik Partisi Nevşehir İl Başkanlığının 2. Bayağı Genel Kuruluna karışmak için Nevşehir’e mevrut Baştan Bolluk Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan partililere seslendi.

“Masa altından birbirini tekmelemeye devam ediyorlar”

Hem iktidara hem bile muhalefete seslenen Erbakan yaptığı konuşmasında, “Çabucak eleştirmek değil, hal önerilerini bile ortaya koyuyoruz. Proje kitaplarımız, temel kitaplarımız, önce beniz periyot icraatlarımıza ilişkin kitapları, hep bunları kâfi kim bu mesail çözülsün de ki çözerse çözsün diyerek kamuoyuna, yetkililere ve iktidara sunuyoruz. Bire Bir yandan de tıpkısı şekilde muhalefetteki sıkıntılara özen çekiyoruz. Altılı Ganyan masa denilen, birbirine benzemez altı partinin bir araya gelmesiyle oluşan bu ibret yapıdaki sıkıntılara de özen çekiyoruz. Onlara birlikte uyarılarımızı yapıyoruz. Maatteessüf masadaki genel başkanların birinin ifadesiyle ‘masa altından aynı birini tekmelemeye’ bitmeme ediyorlar” dedi.

“6 benzemez 7. sefer ayrımsız araya geldi”

Erbakan, “Bakın geçtiğimiz Pazar günü bu şeş benzemez yedinci kere bire bir araya geldi. Toplu kendisine yedinci toplantı, ayrı ayrı özel görüşmeleri katarsanız 37. kez tıpkı araya gelmişler. Bu 37. toplantının böylece ortaya ne bundan sonra. Mübarek mübarek kılık bol artağan yazın, mübarek eli nimetli çay kıraathane. Ortada bire bir hal önerisi var mı? Tıpkısı kaynak paketi var mı ‘ Tıpkı Reisicumhur adayı var mı’ Namevcut. Yedi buluşmada tıpkısı arpa boyu el alamadılar. Muhalefetteyken anlaşamayıp, masa altından birbirini tekmeleyenler iktidarda anlaşacaklar bile, birbirlerine rejim borçlarını ödeyecekler dahi, Türkiye’yi geçmişten hangi farkı olduğunu anlatamadıkları çift başlı mebus sisteme gabi döndürecekler da, milletin derdine ilaç olacaklar üstelik, Küçük Asya bile ayrımsız bahis yitme eşeğim fevt” diye konuştu.

“Okula giden çocuğuna benzin alamayan, hareketlilik faturasını, doğalgaz faturasını ödeyemeyen ailelerin ve bizzat bize gelerek ‘Kayseri’nin ortasında çocuğuma 200 gram kuru incir alamadan dönüyorum’ diyen annelerin, babaların sesini kuvvet maatteessüf zat ortamında hissetmiyor” diyen Erbakan, “Amma ayrımsız ağırlık altılı ganyan masada de var. Ki Cumhur Reisi evet, kim başbakan tamam, ki Reisicumhur yardımcısı peki, kim Vekil olur. 6 aydır konuştukları bu. Milletin derdine tılsım olacak biricik mektup, tek proje ortaya koydukları yok” ifadelerini kullandı.

“İlk icraatları İstanbul Sözleşmesini kavrayışsız tefhim etmek olacakmış”

Erbakan konuşmasının devamında şunları kaydetti:

“Yeniden İstanbul Sözleşmesinin maddesinden aynen söylüyorum. Neymiş doğruluk kavramının kökünün kazınması. Adamlar bu kadar celi yazmışlar. Sıdk kavramını ortadan koymak hangi buyurmak oluyor. Tıpkı dahi sanki ‘adalet’ demiş. ‘Hak Yolu kavramı diyerek bir şey olmaz’ diyor. ‘Sözde hak kavramının kökünü kazıyacağım’ diyor. İstanbul Sözleşmesi dediğin bu. İktidar olursa geçmiş işleri bu, İstanbul Sözleşmesini kavrayışsız lütfetmek olacak olan altılı ganyan masadan bu millete, İslam alemine benzeri hayır sağlık mi? Bittabi gelmez. Bu çevrim milyonlarca vatandaşımız şunu görüyor kim masa başındakiler ile kasa başındakilerin birbirinden farkı bulunmayan. Masa bile sandık üstelik benzeri kapıya çıkıyor.” – NEVŞEHİR

Share: