Fatih’te yanlışlık örgütüne yönelik faaliyetler: 39 bakı

Fatih’te yanlışlık örgütüne yönelik ameliyat: 39 gözaltı

İSTANBUL – İstanbul’da kıya, silahla yaralama, gasp ve bir nice suça müdahil cürüm çetesi üyelerine müteveccih İstanbul merkezli 5 ilde gerçekleşen operasyonda gerçekleşti. Hususi harekat polislerinin bile destek verdiği operasyonda çete lideri ile alay malay 39 çirkin yakalanarak gözaltına alındı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Kombinasyon Suçlarla Savaşım Şube Müdürlüğü görevlileri ekipleri, Fatih’te çokları yabancı vatandaşlara ilgili ve bazıları tarihi olan gayrimenkul ve arsaları gayri resmi şekilde ele geçiren, bölgede hakimiyet dayamak üzere ‘Kasten Yaralama’ özellikle koyulmak amacıyla bir nice suça karışan, çokça sayıda cinayet ve silahla cerh olaylarını gerçekleştirdikleri belirlenen birleştirme suç örgütü üyelerini takibe aldı. Bu eylemlerin azmettiricisi ve planlayıcısı olduğu sav edilen Mesut B.’ nin liderliğini yaptığı suç örgütüne yönelik ekipler himmet başlattı.

Çete lideri Mesut B., ve yanındaki 30 üyesi ile gelişigüzel Beşiktaş’ta gerçekleşen silahlı patırtı olayını gerçekleştiren 18 münasebetsiz kalkışmak amacıyla toplanmış 48 şüphelinin yakalanmasına yönelik İstanbul ilkin atılmak üzere Adana, Muğla, Diyarbakır ve Düzce’dahi senkronik operasyon düzenlendi. Özel harekat ekiplerinin katıldığı operasyonda 39 dalavereli özlük gözaltına makbuz.

Gözaltına alınan şahısların aile ve hisse senedi yerlerinden yapılan aramalarda 6 sayı ruhsatsız tabanca, 4 nüsha ruhsatsız av tüfeği, 6 skor ruhsatsız antika av tüfeği, 2 skor kurusıkı tabanca ve bin 21 adet fişek, 1 adreste limonluk kendisine rapor edilen eroin konu imalathanesi, 2,10 gram kokain ve kestirmece bin 730 gram esrar, mütenevvi banknotlardan oluşan yapmacıklı olduğu değerlendirilen 9 bin 580 Euro ve 551 dolar mal ele geçirildi.

Polis ekipleri marifetiyle esenlik kontrolleri gerçekleştirilen şüphelilerin emniyetteki işlemlerinin bitmeme ettiği öğrenildi.

Share: