Fedakar ana evinin bahçesinde ürettiği çiçeklerini satarak kızını üniversitede okutuyor

Artvin’in Arhavi ilçesinde cıvıl cıvıl 4 çocuk annesi Zeynep Demir özgür evinin bahçesindeki serada ürettiği çiçekleri Türkiye’nin aynı çok iline satarak kızını üniversitede okutuyor.

İlçenin Konaklı köyünde diri 4 bala annesi Zeynep Demir (40), hobi yerine başladığı ser çiçekçiliği sebebiyle kızını üniversitede okutuyor. El emeğiyle ürettiği 300 değişik türdeki hediyelik bezen çiçekleri, Türkiye’nin herhangi bir ilinden almaç buluyor. Bu sayede eşine bindi olan Çıpa, çiçek satarak kızı İrem Çipo’i üstelik üniversitede okutuyor. 19 Mayıs Üniversitesi Hesap Bölümü öğrencisi İrem Demir’in üniversitedeki yetişek masraflarını ağız ağıza fedakar temel karşılıyor. Çiçekleri yazları sebze pazarında satarken, kışın ise kargo ile tıpkısı çokça ile gönderiyor.

“Asıl olarak kızıma emsal olmak istiyorum”

“Avrat özverilidir, özlük rahatına bakmaz” diyen Zeynep Çıpa, “Ego bire bir esas adına kızıma örnek olmak istiyorum. Benim hayatta sunma bahtiyar olduğum antlaşma ise kızımın okulundan çıkışlı olduğu dakika olacak” dedi.

Komşusu desteğiyle aynı yıldır çiçek ürettiğini belirten Çipo, “Kazandığım parayı üniversitede okuyan kızıma gönderiyorum. Kısaca 300 asıl çiçek üretiyorum. İşimi mübalağa etmek istiyorum Ekincilik ve Orman İl Müdürlüğüne müracaat yaptım. Bu sayede aldığım destekle daha serbest kapsamlı çiçek üretimi yapabileceğim. Kadının isteyince yapamayacağı tıpkısı öz bulunmayan. İnşallah kızımda muvaffakiyetli bire bir şekilde üniversitesinden mezun peki” ifadeleri kullandı. – ARTVİN

Share: