Fenerbahçe’nin Makedonyalı yıldızı Alioski’den iddialı sözler: Topluluk arkadaşlarıma güveniyorum

Süper Lig’dahi haftanın kritik karşılaşması olan Beşiktaş- Fenerbahçe maçı öncesi, soluk-lacivertlilerin sol kanat oyuncusu Alioski soruları yanıtladı. “Gösterişli bir mızıka olduğumuzu düşünüyorum.” diyen Makedon oyuncu, “Bireysel namına afişe etmek istediğiniz performans olacaktır ama çok elan önemlisi ortaklaşa anlamda gücünüzü ortaya koyabilmek. Bence bizim bildirme dinç taraflarımızdan birisi, bu kolektif can kuşu. Zımnında ego önümüzde oynayacağımız Beşiktaş maçı amacıyla oldukça rahatım çünkü takım arkadaşlarıma ziyadesiyle güveniyorum ve kısık tıpkısı takım olduğumuzu düşünüyorum.” şeklinde konuştu.

“ONLAR İÇİN BIRLIKTE SAVAŞACAĞIZ”

Türkiye’deki önce derbisine çıkacağını söyleyen Alioski, kendisi için hususi olsa üstelik, kulüp ve yandaş için de yetişkin bir karşılaşma olduğunu söyledi. Mücadeleye soluk-lacivertli taraftarların olmamasıyla ilgisi ise, “Maatteessüf onlar statta olamayacak. Tabii ki onları özleyeceğiz amma bizler galip katılmak yerine onlar için bile savaşacağız.” ifadelerini kullandı.

“BURASI HARİKA BİR KULÜP”

Fenerbahçe’nin büyüklüğünü hissettiğini vurgulayan Makedonyalı futbolcu Alioski, “Fenerbahçe’nin büyüklüğü üzerine burada olduğum müddet boyunca rastgele aktarılma haddinden fazla daha fazlasını görüyorum. Fenerbahçe’nin büyüklüğünü çok daha aşkın hissediyorum. Elhak cümle Fenerbahçe’nin ne büyüklüğünde balaban ayrımsız zümre olduğunu çok ferah biliyor. Burası bayağı haza bir pakt.” dedi.Share: