Gaziantep merkezli 4 ilde ayyarlık operasyonunda 10 meşkûk gözaltına makbuz

Gaziantep merkezli 4 ilde düzenlenen dolandırıcılık operasyonunda 10 keleş yakalandı.

İl Cingöz Komutanlığı Kaçakçılık ve Tevhit Suçlarla Uğraş Şubesi ekipleri, çoğunluğu Gaziantep tutmak için Kahramanmaraş, Adıyaman ve Kilis’teki 30 besicinin 312 büyükbaş ve küçükbaş hayvanı alınarak parasının ödenmeden başkalarına satılması konusunda mesai başlattı.

Bu kapsamda teknik ve fiziki izlem fail ekipler, kendilerini vazifeli ve mütekait namına tanıtarak besicilerin hayvanlarını alan ve 5 milyon liralık üstünde zarara uğratan zanlıları tayin etti.

Eş zamanlı 4 kentte belirlenen adreslere işler düzenleyen ekipler, 10 zanlıyı yakaladı.

Şüphelilerin jandarmadaki işlemleri devam ediyor.

Mağdur besiciler ise İl Uyanık Komutanlığına gelerek şikayetçi oldu.

Mağdurlardan 58 yaşındaki Nazlı Örgün, AA muhabirine, 2 büyükbaş hayvanı amacıyla dolandırıcılarla 60 bin lirada anlaştıklarını belirterek, “Servet için kendilerini aradık, ‘gidin’ dediler. Paramızı vermediler, tığ de jandarmaya gelerek şikayette bulduk. Tanrı jandarmadan razı olsun.” dedi.

Kilis’in Musabeyli ilçesinden mevrut Istekli Delicesine ise dolandırıcıların genel ağ üzerinden kendilerine ulaştıklarını anlatarak, şunları kaydetti:

“Hafta sonu geldiler, pazarlık yapıp fiyatta anlaşıldı. Banka hesap numarası gönderdik ve bize dekont gönderildi. Münasebet günü olduğu ve bizim bile başımıza hakeza bir husus gelmediği için paranın gönderildiğini düşündük. Para ‘pazartesi haset gelir’ dediler ve hayvanımızı götürdüler. Gücük Ay ayından bu yana paramızı alamıyoruz. Zaman dolandırıcı kol yakalandı.”



Share: