Geleceğin kültür mühendisleriyle bir araya geldi

Bilecik Belediye Başkan V. Melek Mızrak Subaşı Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Kültür Fakültesi Öğrencileri Muarefe ve Çığır Tanıtımı Toplantısına katıldı.

Bilecik Şeyh Edebali Ekin ve Kongre Merkezinde düzenlenen toplantıda Uray Başbuğ V. Melek Cıda Subaşı, Şehir Konseyi Başkanı Seyfi Özgen, Tarım Fakültesi Dekanı Ramazan Meral, TMMOB Ekincilik Mühendisleri Odası Umumi Heyet Başkanı Kalıcı Remzi Suiçmez, Bilecik Kültür Mühendisleri Odası Başkanı Cesaret Sönmez ve Uray Komutan Yardımcısı Hüseyin Baht katıldı.

Açılış konuşmalarının arkası sıra küçümseme kayran Ferişte Cıda Subaşı, “Staj üzerine burada bulunan tamam arkadaşlarımıza belediye adına havari olmaya hazırız. Belediyemize ilgili ekilebilir 80 dönüm arazi olduğunu tespit ettik. Tezelden sulak alanlara bilfarz Bilecik’in kabağı meşhurdur. Sizler filhakika benden haddinden fazla haddinden fazla daha bol biliyorsunuzdur ve buraya gelmeden ilk tetkikat yapmışsınızdır. Tıpkısı zamanda yeniden kaybolmaya yüz tutmuş Ata tohumumuz olan karakılçık buğdayının burada haddinden fazla iyi yetiştiğini öğrendik. Çanakkale Belediyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi bize bu konuda destek oldu. Bizde topraklarımızda karakılçık buğdayıyla ve kabakla 80 dönüm ekilebilir arazimizi canlandıracağız. Bu konuda bile seçkin ant hocalarımızdan ve bildirme çok dahi sizlerden bindi almayı çokça arzuluyoruz” diyerek konuştu.

“Çocuklarımıza bırakacağımız bildirme altın bırakıt topraklarımızdır”

Sözlerine devam eden Komutan V. Melek Mızrak Subaşı, “Ben faziletli mimarım ve tarım konusunda çokça aşkın bire bir bilgim yok. Ama biraz önce üstelik belirttiğim üzere pandemi döneminde toprakla o büyüklüğünde haddinden fazla tıpkısı arada olduk ki toprağın kıymetini çok henüz bereketli anladık. Bu yüzden umuyorum kim bizler gelecek nesillere haddinden fazla iyicene ekilebilir alanlar bırakabiliriz. Bizler mimarlar yerine gerçekte sanılanın aksine seçkin yeri beton yapmaktan hoşlanmıyoruz. Umuyorum değme düz imara açılmaz. Tarım politikalarının doğru düzgün yürütüldüğü ve yönetildiği zamanlar görmeyi ümit ediyorum. Çocuklarımıza bırakabileceğimiz bildirme altın miras bu tamam” dedi. – BİLECİK

Share: