Gidiş Geliş kazasında hayatını kaybedenlerin cenazeleri ailelerine konfirmasyon edildi

Balkı’dahi iki tır ile benzeri sâri otobüsünün karıştığı gidiş geliş kazasında hayatını kaybeden 8 kişinin cenazeleri ailelerine tasdik edildi.

Kazada son eden ve cenazeleri Balkı Eğitim Bilimi ve Araştırma Hastanesi morguna kaldırılan Abdulkerim Kınay, Ebrar Şekerli, Eşref Sap, Emrah Solmaz, Nevzat Taş, Serhat Bayraktutan ve Önder Gürbüz’ün kimlik tespitleri, yakınlarından alınan DNA örneklerinin gönderildiği Trabzon Adli Tababet Kurumunda belirlendi.

Morgda işlemleri tamamlanan cenazeler, cankurtaran ve diğer kurumların cenaze nakil araçlarına konuldu. Vali Osman Varol ve Belediye Reisi Müddeiumumi Sayan, kederli ailelere morg uğrunda başsağlığı diledi.

Taş, Bayraktutan ve Gürbüz’ün cenazeleri Van’a, Şekerli, Sap ve Solmaz’ın ise Patnos ilçesine, Kınay’ın birlikte Siirt’e gönderildi.

Ağır dertli kaldırıldığı Erzurum Şehir Hastanesi’nde geri akşam ezanı irtihal fail Muhlise Işık’ın cenazesi bile Erzurum’dan Diyadin ilçesine götürüldü.

Van’dan Ağrı istikametine giden 34 EG 1164 plakalı Van Yolu firmasına ilişik muvakkat otobüsü ile biri pancar iki canlı iki tırın iki devir evvel Sap ilçe merkezinde karıştığı kazada, alaz kayran otobüsteki hararet itfaiye ekiplerinin çalışması sonucu söndürülmüştü. Kazada 8 dirilik yordamsız, 18 kişi yaralanmıştı.

Share: