Giresun Belediyesinden fındık üreticilerine ikram

Dünyanın yeryüzü birinci sınıf fındığının üretildiği Giresun’de, fındık hasadı cemi hızıyla devam ederken, Şehremini Aytekin Şenlikoğlu’nun talimatıyla sahilde fındık kurutan üreticilere, şart ve meşrubat ikramlarında bulunuluyor.

Üreticiler bire bir yandan bahçelerde fındıklarını toplarken özge taraftan bile hasadı bitirip fındığını patoza veren üreticiler ise, kenar kenarlarında fındıklarını kurutmaya çalışıyor. Giresun Belediyesi de, şehrin ekonomisine ve istihdamına büyük katkılar sağlayan bu it canlı süreçte fındık üreticilerini bekâr bırakmıyor.

Giresun Belediye Reisi Aytekin Şenlikoğlu’nun talimatıyla şehremaneti ekipleri, sahilde fındık kurutan ve ürünlerini bekleyen vatandaşlara, yiyecek ve içecek ikramında bulunuyor. Yapılan ikramlardan çok memnun olan üreticiler, uray görevlileri yoluyla Giresun Belediye Reisi Aytekin Şenlikoğlu’na teşekkürlerini iletiyor.

Belediye Reisi Aytekin Şenlikoğlu, yaptığı açıklamada, “Üreticilerimize kenar şeridimizde vatandaşlarımızın geçiş alanlarına engel olmamak kaydıyla fındıklarını kurutma imkanı veriyoruz. Bu süreçte bizler birlikte vatandaşlarımızın birlikte gezmek istedik ve onlara simit ve semere suyu ikramında bulunduk. Tekmil vatandaşlarımıza doğru, artımlı ve verimli ekonomik tıpkı ürün yılı dilerim. Değme ahit onların birlikte olduk, olmaya üstelik devam edeceğiz” dedi. – GİRESUN

Share: