Giresun’da lunaparktaki kazada hayatını kaybeden komiser yardımcısı amacıyla merasim

Giresun’da lunaparkta trenin raydan çıkması sonucu yaşanan kazada hayatını kaybeden saha komiseri yardımcısı Sinem Gülşen Dilekçe üzere merasim düzenlendi.

Arzuhâl’nin cenazesi, polis eskortu eşliğinde hastaneden alınarak Hükümet Konağı önündeki merasim alanına getirildi. Burada Giresun Valisi Enver Ünlü, Istida’nin ailesi ve yakınlarına sarrafiye sağlığı diledi.

Saygı duruşunda bulunulmasıyla başlayan törende 27 yaşındaki Dilekçe’nin öz geçmişi okundu.

İl Güven Müdürü Recep Güzelyazıcı, burada yaptığı konuşmada, Istida’nin kaybının sevenlerine ve meslektaşlarına verdiği acının tarifsiz olduğunu söyledi.

Sinem Gülşen Dilekçe’nin ailesi ve yakınlarına mebde sağlığı dileyen Güzelyazıcı, “Kendisi 9 Ekim 2021 tarihinde ilimize atanmış, Enerjik Güç Şube Müdürlüğü’nde liyakatli çalışmalara imza atmış bire bir kardeşimiz olup düzenleme içerisinde müstehap ve sayılan tıpkısı yapıya cemaat olduğunu burada yine vurgulamak istiyorum.” dedi.

Konuşmanın ardından İl Müftüsü Ramazan Topcan eliyle dua edildi.

Daha bilahare Arzuhâl’nin cenazesi, merasim mangası ve acara bukağılık polislerince cenaze aracına konularak memleketi Ordu’nun Kumru ilçesine gönderildi.

Törene Dilekçe’nin eşi Samet Istida’nin beraberinde YANLIŞSIZ Fırka Giresun Mebus Boy Bos Kültürlü, Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yılmaz Duygusal, İl Kurnaz Komutanı Miralay Muhammet Bayram, Giresun Belediye Başbuğ Yardımcısı Osman Öden, alım müdürleri, siyasal parti ve sivil topluluk temsilcileri ile polisler katıldı.

Hacı Hüseyin Mahallesi’nde faaliyet gösteren tıpkı lunaparkta, coşku treni raydan çıkarak yere düşmüş, kazada komiser yardımcısı Sinem Gülşen Arzuhâl ve Hususi Harekat Büro Müdürlüğünde vazifeli polis güçleri memuru eşi Samet Dilekçe, Bayram Ayı Akbaş ile Fatma Deniz Kazı yaralanmıştı.

Sinem Gülşen Istida, 112 Acil Servis ekiplerince kaldırıldığı Giresun Terbiye ve Araştırma Hastanesindeki müdahaleye rağmen kurtarılamamıştı.

Share: