Gram değerli yatay seyrini sürdürüyor

Evvel, ons fiyatı ve dolar kurundaki düşüşe paralel derece kaybeden altının gram fiyatı, günü yüzde 0,4 azalışla 1.029,9 liradan tamamladı.

Altının gram fiyatı, yıpranmamış güne ufki başlamasının arkası sıra saat 10.40 itibarıyla geçmiş kapanışının hızlı hızlı üstünde 1.030 liradan muamelat görüyor. Benzeri dakikalarda çeyrek 1.690 teklik, cumhuriyet altını de 6.902 liradan satılıyor.

Geçkin 1.792,3 dolar ile serencam benzeri ayın genişlik faziletli seviyesini imtihan etmesinin ardından düşüşe sabık altının ons fiyatı, zaman üstelik düşüş eğilimini sürdürerek esbak kapanışının yüzde 0,3 altında 1.787,5 dolardan iş görüyor.

Analistler, esbak beklentilerin altında gelen para şişkinliği verisi sonrası MEMLUK Tarz Bankası’nın (Fed) ultra delicesine para politikalarında gevşemeye gideceği beklentisiyle yükselen altın fiyatlarının, Fed yetkililerinin delimsirek açıklamalarına bitmeme etmesiyle düşüşe geçtiğini bildirdi.

Chicago Fed Başkanı Charles Evans, Enflasyonun bibi “akseptans edilemez” derecede faziletli olduğunu vurgulayarak, Fed’in şu anda yüzde 2,25-2,5 aralığında olan siyaset faizini bu yıl yüzdelik 3,25-3,5 aralığına ve ati yılın sonuna kadar yüzde 3,75-4 aralığına yükseltmesini beklediğini dile getirmişti.

Mal piyasalarında Fed’in eylülde 50 temel benek ürem artıracağına yönelik beklentilerin bilgi sonrası ayrımsız mesafe yüzdelik 71 ihtimalle fiyatlandığını aktaran analistler, Fed yetkililerinin delimsirek açıklamalarına bitmeme etmesinin arkası sıra bahis konusu ihtimalin yüzde 58’e gerilediğine dikkati çekti.

Analistler, bugün ÇAKER’de aylakçılık başvuruları ve Üretici Karşılık Endeksi (ÜFE) verilerinin takip edileceğini tabir ederek, ustalık açıdan altının ons fiyatında 1.760 doların destek, 1.820 doların direnç konumunda bulunduğunu bildirdi.

İnfo Envestisman Foeks bülteninde, ‘Dün 1794 seviyesinden açılan altın uyuşturucu dönüş boyu izlediği dalgalı seyirde ayrımsız hacim ayar kaybı yaşayarak günü 1791 seviyesinden tamamladı. Geçmiş değerli yatırımcılarında gözler MEMLUK TÜFE verisindeydi ve beklenenden ferah mevrut para şişkinliği verileri, almanak bazda 8,5 gerçekleşirken Çekirdek şişkinlik ise, almanak bazda 5,9 yerine gerçekleşti. Şişkinlik verisinin açıklanmasıyla sert benzeri yükseliş gerçekleştiren değerli uyuşturucu 1807 seviyesini imtihan etti ve daha sonraları aşamalı düşüşleriyle 1790 seviyelerine kafasız döndü. Mevrut selen ile birlikte zayıflayan dolar, BENDE tahvilleri ve Fed’mağara daha yavaş faiz artışı yapacağı beklentisi ons altında murat oluşturdu diyebiliriz fakat Fed üyelerinden Charles Evans ve Neel Kashkari yoluyla mevrut delice duruşlu açıklamalar, altın metalde tekrar ağırbaşlılık unsuru adına karşımıza çıktı. Dünyanın genişlik büyük mali ve müştak borsası olan CME Group tahminlerine göre ilkgüz kocaoğlan üzere Fed Ürem beklentisi 50 baz fakül üzere yüzde 57; 75 baz fakül için yüzdelik 43 olarak gözüküyor. Eskimemiş günde 1791 seviyesinden açılan ons altında piyasalar, TSİ 15:30’üstelik ESIR ÜFE ve İşsizlik Haklarından Yararlanma Başvuruları yakından takip edecek. XAUUSD grafiğini teknik kendisine inceleyecek olursak 1795 – 1812 – 1825 seviyeleri dayanım noktaları kendisine; 1772 – 1764 – 1755 seviyeleri ise destek noktaları namına takip edilebilir.’ denildi.

A1 Capital Envestisman bülteninde, ‘Geri 1787-1807$ bandında hareket fail Ons/Değerli günü %0.11 hafif düşüş ile 1792.32$ dan kapattı. Son günlerde detaylı vadeli düşüş trend direncinin çevresinde debi fail Ons/Altının gücük vadeli göstergelerinde uyumsuzluk ilgi çekiyor. Bu nedenle 1800$ seviyesinin üzerinde kapanış gerçekleşmedikçe gevşeme eğiliminin arttığını görebiliriz. Yaşanabilecek kafasız çekilmelerde ise 1758$ seviyesi önce bindi noktası adına izlem edilebilir.
Gelişmemiş önel birlikte şanlı dirençlerine andıran Gram/Değerli’de akıbet günlerde yükseliş eğiliminin zayıfladığını görüyoruz. Geçmiş gün zarfında 1042 seviyesine kadar yükseliş yaşanmasına rağmen kapanış %0.38oranında değer kaybı ile 1029.92TL’den kapanış gerçekleşti. Kısa vadeli göstergelerin yavaş kaybediyor olması relaks eğiliminin artabileceğini gösteriyor. 1033-1042 dayanım bandının üzerinde kapanış gerçekleşmedikçe kar satışlarının etkisini arttırdığını görebiliriz. Yaşanabilecek anlayışsız çekilmelerde ise 1000TL seviyesi ilk şanlı destek noktası olarak takip edilebilir. Bu desteğinin kırılması gevşeme eğilmini hızlandırcaktır.’ denildi.

Cari yük 3.45 milyar dolar bulutsuz verdi

 

İhracat ve ithalat ünite ayar endeksleri arttı

 

VİOP’ta dizin kontratı güne yükselişle başladı

 

Share: