GSB elverişsiz başvuruları açıklandı

Deneyimsizlik ve Spor Bakanı (GSB) Mehmet Muharrem Kasapoğlu, GSB ancak başvurularının açıklandığını belirterek, “(KYK) Birinci safha düz yerleştirmede tarihimizin bildirme efdal tertip oranını yüzdelik 80 ile gerçekleştirdik.” dedi.

Nazır Kasapoğlu, Ankara Cebeci Yurdu’nda, spor memleket müdürlerinin üstelik devir içi katıldığı toplantıda GSB ev müracaat sonuçlarına ilişik bilgiler verdi.

2022-2023 eğitim talim dönemi elverişsiz başvurularına ilişin bir numara faz faaliyet sonuçlarını ısınmak için toplantının düzenlendiğini ifade fail Kasapoğlu, “800 sıkı, 825 bin sığa, güvenliğiyle, temizliğiyle, sosyal imkanlarıyla her alanda faziletkâr teveccühe mahzar ayrımsız altyapı ve yaşam alanı. Bütün gençlerimize onların altın ailelerine ‘hoş geldiniz’ etmek istiyorum.” diye konuştu.

Bilcümle çalışmaların selen odaklı şekilde ve tamamen tıpkısı hep yaklaşımıyla ele alındığını vurgulayan Kasapoğlu, “Yurtlar sürecini bile çözümleme, planlama ve aplikasyon namına 3 asıl başlıkta yürütüyoruz. Aplikasyon aşamasını fazlara ayırdık. Tertibat sürecimizi 4 fazda tamamlayacağız. Bugün bir numara faz sonuçlarını sizlerle paylaşacağım. Esas amacımız üniversite gençliğini, onların yurtlara iskân sürecini yer faal, artağan şekilde aktif koordinasyonla irca etmek.” ifadelerini kullandı.

Başvuruların tamamen nesnel ve dijital ortamda çözümleme edildiğini vurgulayan Kasapoğlu, şöyle bitmeme etti:

“Üniversite küşat tarihleri memleket diyar ayrımlı oluyor. Tığ dahi bunu göz önüne alarak planlama yaptık. Bir Numara fazı tamamlayarak uygulama aşamasını başlatmış oluyoruz. Hararetli ilişik komple aynı say var. Bu güzel çalışmaları güzelce neticelerle taçlandırıyoruz, taçlandıracağız. Yapılan başvurular, 12 amme kurumu yoluyla sayısal namına çözümleme edildi. Başvurusu uygulanan aziz öğrencilerimiz, sağlık, başarı ve içtimai boyut kriterleri temel alınarak esasen ağız ağıza sayısal ortamda, afaki şekilde aynı puanlamayla tayin edildi ve tanzim yapıldı. Oluşan sıralamayla öğrencilerimiz, kazandıkları okula en andıran oluşmak kaydıyla desise yapıldı. Eğer o yurtta düz namevcut ise yeryüzü yakın özge yurda yerleştirme yapılmak kaydıyla bu süreç işletildi.”

“3 safha henüz var”

Icra Vekili Kasapoğlu, yerleştirmeler yapılırken üniversitelerin tevessül tarihlerinin ve üniversiteye ilk kez başlayacak öğrencilerin şehre gelişleri üzere konuların alelhusus dikkate alındığını söyledi.

Öğrencilerin uyarlama süreçlerinin dahi ayn önüne alındığını dile getiren Kasapoğlu, gençlerin yanlarında adına onların işlerini kolaylaştırmak istediklerini dile getirdi.

“Bir Numara faz düzlük yerleştirmede tarihimizin genişlik erdemli desise oranını yüzde 80 ile gerçekleştirdik.” diyen Kasapoğlu, “Ülkemizin sağladığı ancak hizmetlerinin dünyada eşi tıpkısı namevcut. Tığ yüzdelik 80’lik oranı hem da önce fazda karşılayarak bire bir rekoru gerçekleştirdik. 36 ülkenin nüfusundan henüz aşkın kapasiteye cemaat sıkı altyapımız var. Bu üstelik gurur ve şenlik vesilesidir. Birinci safha sonrası 3 fazımız elan var. Bu fazların böylece her öğrencimiz bu çatının altında bizlerle bu arada olacak. Faz, safha sonuçları açıklayacağız, yedek yerleştirmelerimiz bitmeme edecek.”

İlk fazda 41 ilde yerleştirmenin tamamlandığına dikkati calip Kasapoğlu, sözlerini şöyle tamamladı:

“Buralarda ikinci faz uygulamaya geçmeyeceğiz. Liyakatsiz sakınma tamamladık. Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Aksaray, Ardahan, Balkı, Batman, Bolu, Bursa, Denizli, Düzce, Elazığ, Erzurum, Erzincan, Gaziantep, Giresun, Hatay, Isparta, Kahramanmaraş, Karaman, Karabük, Kars, Kastamonu, Kırklareli, Kırıkkale, Kırşehir, Konya, Kütahya, Malatya, Muğla, Niğde, Sinop, Sivas, Siirt, Yardımcı, Trabzon, Yozgat, Çorum, Şanlıurfa, Van ve Şırnak başlamak üzere 41 el merkezimizde tekmil başvuran öğrencileri yerleştirdik. 20’ye mümasil ilimizde bile bu yerleşimi ikinci safha sürecinde bitirmek üzereyiz. Bunların dışında 10 ilimizde eş ve 4 ilimizde kız öğrencilerin topu yurtlara yerleştirildiler. Eylül kocaoğlan içerisinde ikinci faz sonuçlarını yeniden kullanılmamış başarılarla sizlere paylaşacağım. Kamu Türkiye’miz üstelik altyapımızı güçlendirmeye devam edeceğiz. Gençlerimizle alay malay gelişigüzel olmaya bitmeme edeceğiz. Onların umudunu, onların bugünlerini, yarınlarını bahtiyar kılma adına bütün gelişigüzel çalışmaya devam edeceğiz. Tamlık gençlerimize sonuçlarımızın güzel olmasını diliyorum. Tek ailemizi, hiçbir gencimizi endişeli olmadan bu süreci genişlik mail şekilde strateji etmeyi tavsiye mektubu ediyorum.”

Share: