Gümüşhaneli dallar ilk defa cimnastik sporuyla tanıştı

– Gümüşhaneli füru ilk defa cimnastik sporuyla tanıştı

GÜMÜŞHANE – Gümüşhane’de kente ilk defa atanan cimnastik antrenörü ile birlikte cimnastik sporu ile tanışan dallar keyifli ara geçirdi.

Gümüşhane’de, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde kente ilk kez atanan cimnastik antrenörü çalışmalarına başladı. Yenişehir Stadyumu’nda hazırlanan eğitim bilimi parkurunda çocuklara eğitim bilimi veren ve cimnastik sporuyla tanıştıran çalıştırıcı Mücahit Emre İlhan çalışmalarla alay malay Gümüşhane’den cimnastik sporunda kalburüstü sporcular çıkaracaklarını söyledi. Cimnastik sporu ile ilk kez tanışan ve haftanın 3 gününde çift egzersiz fail 4 ve 8 gözyaşı aralığında çocuklar ise tıpkı yandan eğitim bilimi alırken benzeri yandan de ağır ezgi mesafelik geçiriyor.

“Gümüşhane’de cimnastiği bildirme ongun yere getireceğiz”

İlk görev yerinin Gümüşhane olduğunu ve kentin önceki jimnastik antrenörü olmaktan bahtiyarlık duyduğunu anlatan Mücahit Emre İlhan, “Görevime 4 ay evvel evvel görev yerim olan Gümüşhane’de başladım. Bunun yakınlarında gururu ve mutluluğu içerisindeyim zira Gümüşhane 150 bin nüfusu olan ufak tıpkısı ilimiz. Gümüşhane’ye evvel atanan cimnastik antrenörü olarak sorumluluğumun farkındayım bunun için elimden gelenin fazlasını yapmaya çalışıyorum, inşallah Gümüşhane’de cimnastiği yer bol yere getireceğiz” dedi.

“Kullanılmamış sporları keşfetmeleri açısından haddinden fazla güzelce aynı organize”

Cimnastik sporunun çocukların sosyalleşmesi namına kebir bire bir aktiflik olduğunu söyleyen ege Salih Antlaşma, “Çocuklarımız evde tabletle, bilgisayarla oynamaktan asosyal tıpkısı kuzuluk geldiler. Özellikle yaz dönemlerinde çocukların sosyalleşmesi hesabına, bakir sporları keşfetmeleri açısından haddinden fazla sunturlu ayrımsız aranjman hocamıza ve gayrı yetkililere bu imkanları sundukları için teşekkür ediyoruz” diye niteleyerek konuştu.

Cimnastik sporundan kıvançlı kaldığını belirten Göknur Ihtilas (8), “Cimnastiğe başladım, bazen hareketler öğrendik, cimnastik sporundan memnunum hocamı seviyorum” ifadelerini kullandı.

Share: