Gümüşhaneli füru ilk kez cimnastik sporuyla tanıştı

Gümüşhane’de kente ilk defa atanan cimnastik antrenörü ile alay malay cimnastik sporu ile tanışan ayrıntılar sevinçli vakit geçirdi.

Gümüşhane’de, Bilgisizlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde kente ilk defa atanan cimnastik antrenörü çalışmalarına başladı. Yenişehir Stadyumu’nda hazırlanan eğitim parkurunda çocuklara terbiye veren ve cimnastik sporuyla tanıştıran çalıştırıcı Derviş Emre İlhan çalışmalarla birlikte Gümüşhane’den cimnastik sporunda liyakatli sporcular çıkaracaklarını söyledi. Cimnastik sporu ile ilk kez tanışan ve haftanın 3 gününde koşa egzersiz yapan 4 ve 8 yaş aralığında çocuklar ise tıpkı yandan terbiye alırken benzeri yandan dahi ağır ezgi sıra geçiriyor.

“Gümüşhane’de cimnastiği en dolgunca yere getireceğiz”

İlk görev yerinin Gümüşhane olduğunu ve kentin ilk çalışım antrenörü olmaktan mutluluk duyduğunu anlatan Mücahit Emre İlhan, “Görevime 4 kamer önce önceki fariza yerim olan Gümüşhane’de başladım. Bunun haklı gururu ve mutluluğu içerisindeyim zira Gümüşhane 150 bin nüfusu olan ufak bire bir ilimiz. Gümüşhane’ye evvel atanan cimnastik antrenörü namına sorumluluğumun farkındayım bunun amacıyla elimden gelenin fazlasını yapmaya çalışıyorum, inşallah Gümüşhane’de cimnastiği arz bereketli yere getireceğiz” dedi.

“Bakir sporları keşfetmeleri açısından çok güzel benzeri kombinezon”

Cimnastik sporunun çocukların sosyalleşmesi adına muhteşem tıpkısı etkinlik olduğunu söyleyen iye Salih Antlaşma, “Çocuklarımız evde tabletle, bilgisayarla oynamaktan asosyal aynı ayla geldiler. Alelhusus yaz dönemlerinde çocukların sosyalleşmesi yerine, yeni sporları keşfetmeleri açısından haddinden fazla iyicene ayrımsız kombinezon hocamıza ve farklı yetkililere bu imkanları sundukları amacıyla teşekkürname ediyoruz” diyerek konuştu.

Cimnastik sporundan kıvançlı kaldığını söyleyen Göknur Intihal (8), “Cimnastiğe başladım, bazı hareketler öğrendik, cimnastik sporundan memnunum hocamı seviyorum” ifadelerini kullandı. – GÜMÜŞHANE

Share: