GÜNDEM ÖZETİ / 23 Ilkgüz 2022

6 Nisan 1920

CHP Umumi Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Seferihisar Royal Teos Termal Otel’da, partisinin TBMM Grubu vasıtasıyla düzenlenen 27. Çevrim 5. Mücahede ve Yorum Toplantısı’nın açılışına katılacak.

(İzmir/10.30)

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- Ev ve Sosyal Hizmetler Bakanı Deniz Kederli, belediyeyi, valiliği, Gazi Huzurevi’ni, Harput Kalesi’ni ve Kadın Kooperatifleri Sergisi’ni mülakat edecek, gaziler ve aileleriyle öğle vakti yemeği şart.

(Elazığ/09.15-16.15)

2- İYİ Tümen Genel Başkanı Meral Akşener, İzmit Belediyesi Nihat Gürer Spor Tesisleri’nin açılışını gerçekleştirecek, Çınar Akademi’yi görüşme edecek, İzmit Belediyesinin çalışmalarının anlatılacağı programa katılacak.

(Kocaeli/17.00/17.35/18.00)

3- AK Parti Genel Başbuğ Yardımcısı Hayati Edip, “2023’e Akıllıcasına Şehir Buluşmaları” programı kapsamında, ulusal ve yerel iletişim araçları temsilcileriyle partisinin yer başkanlığında tıpkısı araya ati, Diyarbakır annelerini mülakat edecek, “SELIM Parti Vefa Programı” ve “Gençlerle Mülakat”ya katılacak.

(Diyarbakır/10.30-21.30)

EKONOMİ FİNANS

1- Uran ve Uygulayım Bilimi Bakanı Mustafa Varank, GAP Adıyaman Projeleri ile İpekyolu Kalkınma Ajansı Finansman Bindi Programı İmza Töreni’ne katılacak, şehremaneti ile SELIM Fırka İl Başkanlığını ziyaret edecek. Varank, Adıyaman Turizm Sektörünün Canlandırılması Projesi Açılış Töreni ile Mega Polietilen Köpük Firması Açım Töreni’ne katılım edecek.

(Adıyaman/08.30-17.30)

2- Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Türk Şeker Hastalığı Fabrikası Pancar Kurum Kampanyası Töreni’ne, Peynir Festivali ve Peynir Müzesi açılışına, Türkiye’de Oğulcuk Transferinden İlk Kat Doğan Beefmaster Buzağılarının Tanıtım Etkinliği’ne ve Tarım Sektörü Temsilcileri Toplantısı’na katılacak.

(Kars/13.00-18.00)

3- TCMB, eylül ayına ait mali hizmetler istatistikleri ve mali hizmetler yiğitlik endeksi rakamlarını açıklayacak.

???????(Ankara/10.00)

4- Türkiye İstatistik Kurumu, ağustos ayı motorlu kişmiri taşıtları istatistiklerini yayımlayacak.

(Ankara/10.00)

5- Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, ağustosta kurulan ve kapanan şirket istatistiklerini açıklayacak.

(Ankara/10.00)

DÜNYA DİPLOMASİ

1- BM 77. Genel Müesses görüşmeleri devam ediyor.

(New York)

2- Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun, BM Genel Oturmuş görüşmeleri kapsamındaki temasları izlem ediliyor.

(New York)

GÜNCEL

1- Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Aslan, “AYM’ye Ferdî Başvurunun 10. Yıl Dönümü Arsıulusal Sempozyumu”nun küşat konuşmasını yapacak.

(Ankara/10.00)

2- Ilmek İşleri Başkanı Mürtefi Erbaş, Celil Cami’bile hutbe irad edecek.

(Ordu/12.26)

HARS SANAT

1- Hars ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Gelibolu Tarihi Alanı Kanada Newfoundland Eyaleti Caribou Anıtı açılışına katılacak.

(Çanakkale/15.00)

SPOR

1- Avrupa Kulüpler Birliği Umumi Yerleşmiş sona erecek; toplantının ardından matbuat toplantısı düzenlenecek.

(İstanbul/13.30)

2- AXA Sigorta Yürek Voley’birlikte erkekler mücadelesi, kol maçlarıyla başlayacak. A Grubu’nda Fenerbahçe HDI Sigorta-Hatay Büyükşehir Belediyespor, Bursa Büyükşehir Belediyespor-Altekma, B Grubu’nda Arkas Spor-TÜRŞAD, Spor Kaba But-Tokat Şehremaneti Plevne, C Grubu’nda Cizre Belediyespor-Hekimoğlu Global Connect Travel BVİ, Galatasaray HDI Sigorta-Develi Belediyespor maçları yapılacak.

(Ankara/14.00/17.00/İstanbul/16.00/19.00/İzmir/16.00/19.00)

3- Galatasaray, Süper Lig’in 8. haftasında Adana Demirspor’la yapacağı maçın hazırlıklarını Florya Dayanabilen Oktay Tesisleri’nde sürdürecek. Antrenman öncesinde futbolculardan Leo Dubois, basın mensuplarının sorularını cevaplayacak.

(İstanbul/11.00/10.45)

4- Beşiktaş Sportif Direktörü Ceyhun Ocakçı, BJK Nevzat Çıpa Tesisleri’nde basın toplantısı düzenleyecek.

(İstanbul/12.00)

5- Beklenti Milli Takımı, 27 Ilkgüz Salı haset Gürcistan’la yapacağı özel maçın hazırlıklarını, TFF Riva Hasan Doğan Milli Takımlar Dinlenme Kampı ve Yetişek Tesisleri’nde sürdürecek. Egzersiz öncesi iki topçu ile ustalık direktör Tolunay Kafkas, matbuat mensuplarının sorularını cevaplayacak.

(İstanbul/17.00)

***

Anadolu Ajansının yayımladığı bilgi, görüntü, ışık ve internet ile wap amacıyla oluşturduğu rastgele makule bilgi, sürdürümcü olmayanlar vasıtasıyla tek şekilde kullanılamaz. Abonelerimiz bile sözleşme kapsamı dışında bu yayınları çoğaltamaz, bambaşka gelgel ve kuruluşlara aktaramaz. Yeraltı davrananlar karşı türel ve cezai değme tür müracaat hakkımız saklıdır.

Share: