GÜNDEM ÖZETİ / 24 Ilkgüz 2022

6 April 1920

1- CHP Umumi Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu, CHP TBMM Grubu 27. Dolaşma 5. Mücahede ve Istimara Toplantısı Kapanış Oturumu ile Avrupa Konseyi Milletvekili Meclisi Avrupa Armağan Töreni’ne katılacak.

(İzmir/16.00/20.0????0??)

TEŞRI YÜRÜTME SİYASET

1- Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, partisinin Şefaatli ve Yenifakılı İlçe Konuşma Meclisi toplantılarına iştirak edecek, Şefaatli Belediye Başkanlığını müzakere edecek.

(Yozgat/11.00-14.00)

2- Ocak ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Üzüntülü, Valiliği, SELIM Fırka İl Başkanlığını ve Büyükşehir Belediyesini ülfet edecek, Pençe-Kilit Işler bölgesinde şehit olan Yaya Üsteğmen Serkan Erkuş’un cenaze törenine katılacak ve yaşlılar yurdu ziyaretinde bulunacak.

(Malatya/10.00-16.50)

3- İYİ Fırka Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin iklim başkanlığını müzakere edecek, Mersin Ağacı’i Kalkındırma ve Tesanüt Derneğinin “Ben Kadınım Umudun Adıyım” programına katılacak.

(Mersin Ağacı/16.50/18.10)

EKONOMİ FİNANS

1- Uran ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Gaziantep’te GAP Gaziantep Sulama Projeleri Protokol İmza Töreni’ne, Hancağız Sıra Enerji Santralı ve INNOFOOD-Gaziantep Antepfıstığı İşleme Tesisi açım törenlerine paydaşlık edecek, Proton Hızlandırma ve Radyofarmasötik Istihsal Tesisi’ni görüşme edecek, Akil Kentçilik Selen Koordinasyon Merkezi ile Gastronomi Akademisi açım törenlerine katılacak. Bakan Varank, Kahramanmaraş’ta ise Çağlayancerit Koz İşleme ve Paketleme Tesisini müzakere edecek, 7’nci Edvar Ceviz ve Kültür Festivali’ne iştirak edecek.

(Gaziantep/09.00-13.30/Kahramanmaraş/16.00/16.30)

2- Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, basın toplantısı düzenleyecek, biber hasadına katılarak çiftçilerle buluşacak ve 7. Çağlayancerit Koz ve Hars Festivali’ne katılacak.

(Kahramanmaraş/10.30/13.30/16.00)

3- Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adaletli Karaismailoğlu, Hazine-Glokom-Kocaali 4. Mıntıka Hududu Yolu Açım Töreni’ne katılım edecek.

(Sakarya/17.00)

GÜNCEL

1- ???????ÖSYM marifetiyle Kamu Personel Seçilmiş Sınavı (KPSS) Alan Bilgisi bir numara ve ikinci oturumları yapılacak.

(10.15/14.45)

HARS SANAT

1- Hars ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Batıklara Anı Dalışı programı ile Süngü Bayırı ve Albayrak Sırtı şehitliklerinin açılışına katılacak. Bigalı Kalesi Müzesi, “Minik Ağyar Musahabe Atölyesinde Buluşuyor: Ebru ve Form Doldurma Atölyesi” ve Çanakkale Deniz Müzesi’ni müzakere edecek Ersoy; Kilisede Aynı Müze, “Ustalar ve Dinç Sanatçılarla Seramik Buluşması, “Kanatlı Sözler Katmanlar, “Aynı Hikayem Var” sergilerini gezecek. Ersoy, Gelibolu Maratonu’na Nida programı ile Senfoni ile Neşet Ertaş Türküleri Konseri’ne katılacak.

(Çanakkale/09.30-21.00)

SPOR

1- Fenerbahçe, Spor Popo Süper Kütle’in 8. haftasında 2 Ekim Veriş haset Beşiktaş ile yapacağı derbi maçın hazırlıklarını Fenerbahçe Fert Bartu Tesisleri’ndeki antrenmanla sürdürecek. Antrenmandan bilahare zerrin-lacivertli futbolcu Joao Pedro, matbuat mensuplarının sorularını yanıtlayacak.

(İstanbul/10.00)

2- FIVB Acun Kadınlar Uçan Top Şampiyonası’nda kol maçlarına Hollanda’üstelik devam edilecek. Türkiye, B Grubu’ndaki ilk maçında Tayland’la karşılaşacak.

(Arnhem/14.00)

3- Voleybolda Bosna Hersek’te düzenlenen Kadınlar Balkan Kupası’nda PTT Spor, Sırbistan’ın OK Partici takımıyla karşı karşıya ati.

(Banja Luka/21.00)

4- AXA Sigorta Kupa Voley’da rical kadro maçlarına bitmeme edilecek. A Grubu’nda Hatay Büyükşehir Belediyespor-Bursa Büyükşehir Belediyespor, Altekma-Fenerbahçe HDI Sigorta, B Grubu’nda TÜRŞAD-Spor Mabat, Tokat Şehremaneti Plevne-Arkas Spor, C Grubu’nda Hekimoğlu Küresel Connect Travel BVİ-Galatasaray HDI Sigorta, Develi Belediyespor-Cizre Belediyespor maçları yapılacak.

(Ankara/14.00/17.00/İstanbul/14.00/17.00/İzmir/15.00/17.30)

5- TFF 2. Klasman’dahi 6. hafta gruplarda hep 5 maçla başlayacak; TFF 3. Öbek gruplarında 4. hafta karşılaşmaları yapılacak.

6- Spor Mabat Süper Tomar ekipleri Galatasaray ile İstanbulspor, tedarik maçında karşı karşıya gelecek.

(İstanbul/19.00)

7- El Topu Rical Süper Ligi’nin 3. haftasında 3 maç yapılacak.

8- UEFA Uluslar C Ligi 1. Grup’taki akıbet maçında münasebet haset deplasmanda Faroe Adaları ile karşılaşacak A Milli Futbol Takımı’nda ustalık direktör Stefan Kuntz ve benzeri milli topçu, Torsvollur Stadı’nda düzenlenecek basın toplantısında soruları cevaplayacak; takım son çalışmasını dahi statta yapacak.

Faroe Adaları Teknik Direktörü Hakan Ericson ve tıpkı futbolcu, statta düzenlenecek matbuat toplantısında Türkiye maçına ilgili soruları cevaplayacak; takım akıbet antrenmanına çıkacak.

(Torshavn/19.30/20.00/17.45/18.15)

9- Beşiktaşlı topçu Dele Alli, BJK Nevzat Demir Tesisleri’nde matbuat toplantısı düzenleyecek.

(İstanbul/13.30)

10- Motosiklette Dünya Superbike Şampiyonası’nın İspanya’de düzenlenen 8. basamak mücadelesinde Arazi Razgatlıoğlu, önce yarışına çıkma.

(Barselona/15.00)

11- MotoGP Dünya Şampiyonası’nın Japonya’daki sezonun 16. bacak yarışının tanzim turları yapılacak.

(Motegi/09.05)

***

Rum Ajansının yayımladığı olgun, kaynak, foto ve internet ile wap üzere oluşturduğu değme çeşit bilgelik, abone olmayanlar vasıtasıyla tek şekilde kullanılamaz. Abonelerimiz birlikte inikat kapsamı dışında bu yayınları çoğaltamaz, başka hava ve kuruluşlara aktaramaz. Uymaz davrananlar hakkında hukuki ve cezai temas tür başvuru hakkımız saklıdır.

Share: