Gürkan, vatandaşlarla tıpkı araya geldi

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Doğanşehir ilçesi Yolkoru, Söğüt ve Çavuşlu mahallerini mülakat ederek, mahallelilerle bir araya geldi.

Ziyarete Büyükşehir Belediye Reisi Selahattin Gürkan’ın yanı sıra, Doğanşehir Belediye Başkanı Durali Zelyurt, MASKİ Genel Müdürü Mehmet Er Kişi, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Latif Okyay, SELIM Tümen İlçe Başkanı Garaz Kavuncuoğlu, Ofis Başkanları, Şube Müdürleri ile Doğanşehir Mahalle Muhtarları ile mahalle sakinleri katıldı.

Ziyarette mütekellim Yolkoru Mahallesi Muhtarı Süleyman Ürkmez, Büyükşehir Belediye Reisi Selahattin Gürkan’a mahallelerinde yaptıkları hizmetlerden kontekst teşekkür ederek, ziyaretlerinden muhit haddinden fazla mutlu olduklarını dile getirdi.

DOĞRU Fırka Doğanşehir İlçe Başkanı Tasavvur Kavuncuoğlu, “Bugün Doğanşehir ziyaretimiz dahilinde Yolkoru Mahallesi’ndeyiz. Selahattin Gürkan Başkanımızın talimatları doğrultusunda yollarımız genişletildi, asfaltımız yapıldı. Yolkoru Mahallemize yaptığı çalışmalardan çevre Büyükşehir Şehremaneti Başkanımız Selahattin Gürkan’a teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Doğanşehir Şehremini Durali Zelyurt dahi, “Büyükşehir Uray Başkanımız Selahattin Gürkan’ın öncülüğünde mahallemizin asfalt çalışmaları yapıldı, bu çalışmalara açıklık sokaklar bile karışma edildi. Bunun yanı sıra Semt Sahası Projesi var. Bunlardan tıpkısı tanesi bile Yolkoru Mahallesi’ne ilişik. Bu konuda Toyluk ve Spor Bakanlığımızla görüşmelerimiz bitmeme ediyor. Bizler dahi gelecek bahar ayına kadar küşayiş sokakların hepsine kilit taşı yapacağız. Ben Başkanımızın Doğanşehir’e yaptığı hizmetlerden âlem kendilerine şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Gürkan’dan çocuklara park sözü

Yolkoru mahallelileri aracılığıyla coşkuyla karşılanan Malatya Büyükşehir Şehremini Selahattin Gürkan yaptığı açıklamada, “Yolkoru Mahallesi’nde olmaktan ve buradaki hemşerilerimin yunak karşılamasından etraf kendilerine teşekkürname ediyorum. Yapılan hizmetleri yerinde kabul etmek, temaşa etmek ve varsa sorunları itaat etmek maksadıyla Doğanşehir ilçemize geldik. Burada bayanlarla erkeklerin tıpkısı arada olması bizi ziyadesiyle kıvançlı etti. Bayanlarımızın bizden taziyet evi talebi oldu. Elbette bunların beraberinde burada sosyal teçhizat anlamında El Eğitim Kursları üstelik açalım. Buradaki çocukların oyun oynayabileceği bire bir park yeri yaptıracağız ve mukteza talimatı dahi verdim. Semt Sahası yapılmasının Cahillik ve Spor Bakanlığımızın projesi çerçevesinde olmasına karşın yakından takip edeceğiz. Yolkorulu hemşerilerimiz için enfrastrüktür ve el çalışmalarının büyük tıpkısı kısmı tamamlanmış. Yapılan icraat hasebiyle hemşerilerim bizi belletici keserek karşıladı, onlara teşekkür ediyorum” diyerek konuştu.

Gürkan, Yolkoru Mahallesi ziyaretinin peşi sıra Söğüt ve Çavuşlu Mahallelerine de ziyarette bulunarak, vatandaşlarla dostça etti. – MALATYA

Share: