Hacı Bektaş-ı Veli Hars ve Içtimai Tesanüt Merkezinin temeli atıldı

Bilecik’te Hacı Bektaş-ı Iye Ekin ve Sosyal Dayanışma Merkezinin temeli törenle atıldı. Törene Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan, etkili yayınla katıldı.

Bilecik’in Bozüyük ilçesinde Hapishane Mahallesi’nde 604 metrekare alanda yapılacak olan 2 bükülmüş Hacı Bektaş-ı Veli Hars ve Içtimai El Birliği Merkezinin temeli zaman atılırken, binanın 6 kamer içerisinde bitirilmesi planlanıyor.

Törende meşveret işleyen Dernek Başkanı Şanlı Erdoğan, “Kuruluşun ve kurtuluşun şehri Bileciğimizin, sanayi ve hars şehri Bozüyük’te Hacı Bektaş-ı Veli kültürünü devam etmek ve keyiflendirmek namına yapacağımız bu güzelce binada Bozüyük’ümüze kıvrak uğurlu olmasını diliyorum. Eş canlar bire bir olalım, anaç olalım, zihayat olalım” dedi.

Bilecik Valisi Dr Kemal Kızılkaya ise “Hacı Bektaş-ı Ege’nin adını ilimizde ve ilçemizde yaşatacak olan bu cemevi ve kültür merkezimizin temelini burada dualarla alay malay ve bu hayırlı bire bir günde atacak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Kip çokça kültürün irtibat ve beraberlik içerisinde tıpkı arada yaşadığımız bu topraklarda bildirme büyük zenginliğimiz on paralık şüphesiz topluluk olduğumuz bağlantı ve beraberliğimizdir. Hacı Bektaş-ı Ege’nin sevgiyi, saygıyı ve müsamaha üstünde kurulu olan öğretileri, bizlere tamamıyla defa fotoğraf olmalı ve beraberliğimizi güçlendirmelidir. Memleketimizde kardeşliğin ve hoşgörünün sembolü olacağı Cemevi ve Kültür Merkezimizin Bilecik’imize hayırlar getirmesine diliyorum. Burada gerçekleştirilecek olan ibadetlerin duaların akseptans görmesini koskocaman cenabı Allah’tan niyaz ediyorum. Filinta iyi olsun” dedi.

Cemevlerinin esas atma ve şişko açım töreninde Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın enerjik yayında kurdele kesmesiyle gelişigüzel Bozüyük’te bile protokol üyeleri asıl butonuna bastı.

Temel atma törenine Bilecik Valisi Dr Eksiksizlik Kızılkaya, Bozüyük Kaymakamı Hiçlik Öztürk, Bozüyük Belediye Reisi Mehmet Talat Bakkalcıoğlu, hava müdürleri sivil cemiyet kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. – BİLECİK

Share: