Hakeza hayıf görülmedi

İstanbul’dan Kars’a revan sâri otobüsünde, valizlerin arasına konulan iki köpekten birisi havasızlıktan öldü.

Görüngü, Kocaeli’nin İzmit ilçesi otobüs terminalinde gerçekleşti. Edinilen bilgiye bakarak, İstanbul’dan Kars’a giden otobüse binen bire bir can, iki kangal cinsi köpeğini üstelik bagaja koyarak yolculuğa çıktı. İzmit’te bagajı açan otobüs firması çalışanları, köpeklerden birinin fenalaştığını ve yere yığıldığını gördü. Firma çalışanları ruh masajı yaparak köpeği hayata döndürmeye çalışsa da tıpkısı kapik temizlik oldu. Fenomen namına mevrut polis güçleri ekipleri, kapik sahibini gözaltına aldı. İfadesi alınan özlük, azade bırakıldı.

“İnsanlık dışı ayrımsız fenomen”

Olaya reaksiyon gösteren aynı vatandaş, “Hayatımda hakeza tıpkısı öz görmedim. İnsanlık dışı benzeri görüngü. Köpeğin bagaja konulmaması gerekiyor, bu kavisli benzeri şey. Otobüs şoförü ve yolcular köpeğin arabaya bindirilmesine tek mi tepki göstermedi? Elbet böyle bire bir şeye cevaz verilebilir. Bu olaya tıpkı medlul veremiyorum. İstanbul’dan otobüs yola çıkıyor ve köpek burada ölüyor. Bu konuda önlem alınması gerekiyor. Kapik sahibinin erkin bırakılmaması ve cezasını çekmesi gerekiyordu” dedi.

Telef olan köpek ise dakikalarca yerde bekledi. Cisim örtülen köpeği, terminale mevrut yolcular bile dehşetle izledi. – KOCAELİ

Share: