Hakkari Yüksekova’da tanıdık Süper Ay kendine hayran bıraktı

Ayın dünyaya yeryüzü yakın konumda olduğu ve normalden henüz parlak gözlemlenen ‘Süper Ay’, Yüksekova ilçesinde da görüntülendi. Türkiye’dahi açık görülen ‘Süper Kamer’, ilçede vatandaşlar vasıtasıyla iri benzeri hayranlıkla izlendi. Normalden yüzdelik 14’e kadar daha şişman gözlemlenebilen ve yüzde 30 henüz temiz tanıdık Süper Kamer’ın yekpare parlaklığı ve görkemiyle oluşturduğu kaynak vasıta altına alındı.

GÖRENLER TELEFONLARINA SARILDI

Yüksekova’da akşam saatlerinde beyaz zehir ve altın renkte dağların arasından sâdır Süper Kamer kendine hayran bırakırken, değerli ve parafin rengini gören vatandaşlar hızla telefonlarına sarılarak fotoğrafladı.

“DOYASIYA İZLEDİK”

Yüksekova’nın Süper Kamer’la cıvıl cıvıl parladığını tabir fail Rıdvan Bohçacı isimli vatandaş, “Yüksekova semalarından fena hâlde ayrımsız Süper Kamer görüntüsüyle karşı karşıyayız. Gelişigüzel günde ayrımlı ayrımlı boyutta ve farklı güzellikle seyredip fotoğraflıyoruz. Mukavim aynı kaynak ile karşısında hayran kaldık. Doyasıya izlem keyfine vardık. İnşallah bugün herkes bu güzellikleri izlemiştir” dedi.Share: