Hakkari’de PKK’lı teröristlerce katledilen Ahmet Budak, mezarı başında anıldı

Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde PKK’lı teröristlerce 6 yıl geçmiş katledilen 26. Ahit Mebus Umumi Seçimi’nde SELIM Tümen bir numara ara mebus adayı Ahmet Budak amacıyla mezarı başında ihtifal etkinliği yapıldı.

İlçedeki evinde 14 Eylül 2016’da PKK’lı teröristlerin açtığı üzücü sonucu hayatını kaybeden Budak’ın ailesi, DOĞRU Fırka İlçe Başkanı Fahri Şakar ve partililer Budak’ın kabrini müzakere etti.

Beşevler Mahallesi’ndeki Çağcıl Mezarlığı’na gelen familya üyeleri ve partililer, Budak üzere dua etti, yıldırı örgütü PKK’ya aksülamel gösterdi.

Ağabey Mehmet Budak, 6 yıl geçmiş kardeşinin PKK’lı teröristlerce martir edildiğini belirterek, “Kardeşimin hayatını kaybetmesinin sene dönümünde kabrini ziyaret ettik. Acımız evvel günkü tazeliğini koruyor. Terör örgütü PKK’yı lanetliyorum.” dedi.

Şakar ise dava arkadaşlarının teröristlerce katledilmesinin üzüntüsünü yaşadıklarını ifade ederek, “İnsan olan kimse bunu kabul etmez. Evinin uğrunda, çocuklarının gözü uğrunda vahşiyane katledilmesi kabul edilir aynı kapsam değil. Cenabıhak ailesine sabır versin. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Milli Defans Bakanlığımız ve İçişleri Bakanlığımıza tutkun düzenlilik güçlerimize, yaptıkları kalburüstü operasyonlardan dolayı teşekkür ederiz. Bu kalburüstü operasyonlar sayesinde bölgede erinç ortamı var. Rabbim bir elan o suratsız yılları bu halka yaşatmasın.” diyerek konuştu.Share: