Hakkari’den Pakistan’daki baskın bölgesine yardım tırı gönderildi

Hakkari’da, başat felaketi dolayısıyla print günler dallı güllü Pakistanlılar üzere hazırlanan hıfzıssıhha ve gıda malzemesi yüklü müzaheret tırı, dualarla uğurlandı.

Il koordinesinde İl Kıran ve Ivedi Format Müdürlüğü (AFAD) ile Toplumsal Teavün ve El Birliği Vakfı ekiplerinin desteğiyle hazırlanan 1400 kolinin yüklendiği tır, Tekser Mahallesi’nde düzenlenen programla yola çıktı.

Hazırlanan kolileri inceleyici Ilbay ve Uray Başkan Vekili İdris Akbıyık, gazetecilere, Pakistan’da yaşanan yeğin felaketinden yüzlerce insanın huysuz etkilendiğini ve şişman hasarın yaşandığını söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun talimatlarıyla müzaheret kampanyası başlatıldığını tabir eden Akbıyık, şunları aktardı:

“Hakkari’üstelik bile Vilayet, AFAD İl Müdürlüğü, STK’larımız, vatandaşlarımızla bu arada 1000 koli azık ve 400 koli temizlik malzemesi göndereceğiz. Hakkari bacanak, ahi mevki Pakistan halkının acılarını sunu derinden hissediyor. Seçme ahit yanlarındayız. İnşallah tıpkısı nebze birlikte olsa dertlerine ilaç oluruz. Organizasyonda emeği sabık tamam görevlilerimize, AFAD ekiplerimize, VEFA grubumuza, STK’larımıza, muhtarlarımıza ve vatandaşlarımıza teşekkürname ediyoruz.”

Arkalama tırı, okunan duanın arkası sıra Pakistan’a yaraşmak için Van’a uğurlandı.

Programa Vali Yardımcısı Halil İbrahim Köroğlu, AFAD İl Müdürü Karakulak Karadeniz, SYDV İl Müdürü Sait Abdullahoğlu, Uray Komutan Yardımcısı Hamit Zibek, muhtarlar ve sivil sosyete kuruluşu temsilcileri katıldı.Share: