Hatay Büyükşehir Belediyesi, 15 İlçede Vatandaşlara Amansız Hastalık ve Bulaşıcı Çor Eğitimleri Veriyor

Hatay Büyükşehir Belediyesi (HBB), afiyet ekibi ile kırsal bölgelerde kanser ve bulaşıcı hastalıklarla ait yetişek vererek toplumu bilinçlendirmeye bitmeme ediyor. HBB, 15 ilçede keyif eğitimleri düzenliyor.

HBB, keyif ekibi ile kırsal bölgelerde amansız hastalık ve bulaşıcı hastalıklarla ilişik eğitim vererek toplumu bilinçlendirmeyi sürdürüyor. HBB Sağlık ve Toplumsal Hizmetleri Ofis Başkanlığı’nın uygulaması, Antakya ilçesi Oğlakören Mahallesi’nde başladı. Ayrımsız doktor ve üç bacı, kanserde erken teşhisin önemi, meme kanseri kontrolleri ve bulaşan emraz gibi mefret sağlık konuları karşı kadınlara eğitim bilimi verdi.

Katılımcıların sağlıkçılara alçalma ettiklerini sorabildiği eğitimde abla Alev Sayar Yücel, begayet kanamalar, benlerde değişimler, öksürük ve sine ağrısı, ateşte yükselmeler ve seste tadilat kabilinden amansız hastalık belirtileri, kanserden sığınma yöntemleri ve tedavileri için etraflı hikmet verdi. Kadınlara sunulan eğitimler, 15 ilçede birçok mahallede bitmeme edecek.Share: