Hatay Büyükşehir Belediyespor Eş Hentbol Takımı’nın gözü Avrupa kupalarında

El Topu Erkekler Süper Lig’dahi mücadele fail Hatay Büyükşehir Belediyespor, ligde arka sıralarda yer alıp Avrupa kupalarına gitmeyi hedefliyor.

Hatay Büyükşehir Belediyespor Başantrenörü Cidal Yüksek, AA muhabirine, bu sezon kadrolarına kattıkları yeni oyuncularıyla başarıyı derk etmek istediklerini söyledi.

Takımının ligde 2 yıldır uğraş verdiğini anlatan Faziletkâr, bu sezon yeniledikleri kadroyla ligde genişlik ongun yerlere akmak istediklerini belirtti.

Güzel bire bir hazırlık dönemi geçirdiklerini nâkil Faziletli, şöyle konuştu:

“İki sezondur Süper Lig’dahi savaşım ediyoruz. Geçen yıl hedefimiz ligden düşmemekti, önceki 8’de bitirdik. Bu yıl daha güzel tıpkı kadro kurduk ve hedefimiz, başarabilirsek Avrupa kupasında çabalamak. Geçen seneki kadromuzdan 7-8 oyuncuyu gönderdik. Bu mevsim muallel küsurat yerlere elan ongun oyuncular alarak sezona başladık. İyi takviyelerle gür tıpkısı mızıka olduğumuzu düşünüyorum. Takıma gelenlerin çoğu kariyerli ve hedefi olan sporcular, umarım onlarla istediğimiz hedefe ulaşırız.”

Cemal Kütahya: “Avrupa’ya gidebilecek gücümüz ve potansiyelimiz var”

Yıpranmamış transferlerden milli hentbolcu Cemal Kütahya, hedefleri ve iyicene benzeri yapılanması mevcut takıma karışma olmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi.

Takımdaki arkadaşlık ortamının haddinden fazla dolgunca olduğunu, bunun da periyot geçtikçe sahaya yansıyacağını anlatan kabadayı Cemal, “Bu yıl play-off sistemi var. Normal zaman bittikten sonra geçmiş 8 topluluk zat ortada play-off oynayacak. Onun için lig çok mufassal olacak. Takım adına hedefimiz öncelikli olarak geçmiş 4’te bitirerek Avrupa’ya gidebilmek. Avrupa’ya gidebilecek gücümüz ve potansiyelimiz var. Umarım sezon böylelikle Avrupa’ya revan takımlardan biri da tığ oluruz.” ifadelerini kullandı.

Mehmet Emre: “Hedefimiz ligi en üst sırada kişiselleştirmek”

Beykoz Belediyespor’dan alıntı edilen kaleci Mehmet Emre dahi takımdaki teavün ve arkadaşlığın en son düzeyde olduğunu belirtti.

Ligin iddialı takımlarından biri olduklarını dile getiren Mehmet, şunları kaydetti:

“Bu sezonun çokça ağırlık olacağını düşünüyorum. Bu sezon 7-8 pare iddialı olma çabası içerisine giren bando olduğunu görüyoruz. Biz dahi o takımlardan biriyiz. Hedefimiz ligi en son tam tutturmak. Daha evvel Avrupa kupalarında oynadım. Geçen yıl Beykoz Belediyespor’da mücadele ediyordum, orada Türkiye Kupası’nı aldık. Başarıya açgözlü kulüplerde savaş etmeyi çok seviyorum. Rakiplerimiz çokça kip ama biz de elimizden gelen genişlik bereketli mücadeleyi verip eğer başarabilirsek Avrupa Kupası’na gitmeye çalışacağız.”

Share: