Hatay Büyükşehir Belediyespor Eş Voleybol Takımı’nda uğur ligde kalmak

Voleybol AXA Sigorta Efeler Ligi’nin yeni ekiplerinden Hatay Büyükşehir Belediyespor, ligde sürekli olmayı hedefliyor.

Geçen sezon 1. Küme’i ikinci bitirerek Efeler Ligi’hangi yükselen Hatay Büyükşehir Belediyespor, yeni sezonun geçmiş haftasında ferda sahasında TÜRŞAD ile yapacağı maçın hazırlıklarını sürdürüyor.

Başantrenör Ahmet Çoban yönetimindeki Hatay temsilcisi, lige bereketli benzeri başlangıç yaparak kenti genişlik bereketli şekilde açıklamak istiyor.

Yeni sezona ilişkin AA muhabirine açıklamalarda kâin Sürücü, sabık zaman 1. Öbek’dahi gösterdikleri başarıyı eskimemiş sezonda dahi yaşamak istediklerini söyledi.

Kadrolarını güçlendirerek 2’si yabancı 10 aktör alıntı ettiklerini aktaran Güdücü, Efeler Ligi’nde muvaffakiyetli olmak için ellerinden geleni yapacaklarını belirtti.

“Tomar, birbirinden dinamik ve metanetli rakiplerle kırcı”

Sezona arz bol şekilde hazırlandıklarını anlatan Çoban, şöyle bitmeme etti:

“Sabık seneki kadromuzdan kaptanımızı, iki pasörümüzü, itidalli ve bucak oyuncumuzu takımda tuttuk. Dümbelek kalan oyuncularımızın tamamını kullanılmamış oluşturduk. Bu süreçte Belaruslu ve Polonez olmak amacıyla 2 yabancı oyuncu aldık. Ziraat Bankkart’tan, Halkbank’tan oyuncularla kadromuzu sağlamlaştırma ettik. Şu anki hedeflerimiz amacıyla kadromuzun ehliyetli olduğunu düşünüyoruz. Bando içerisinde sunturlu benzeri harmoni var. Bu seneki hedefimiz, ortalarda benzeri yerde ligde eğlenmek, ligi tanımak ve önümüzdeki sene amacıyla lige henüz hazır kuzuluk karışmak. Grup, birbirinden güçlü ve stabil rakiplerle komple. Biz de bu rakipler içerisinde kendimize ortalarda aynı düzlük iktisap etmek istiyoruz. Kendimize ligde önce 6 veya 8 arasında tıpkı meram koyduk ama elimizden gelirse elan üstünü zorlayabilir miyiz, yapabilir miyiz, bunu proses gösterecek. Kadromuz şu zaman üzere buna makul kabil.”

Sürücü, zinde takımların bulunduğu ligde taraftarın desteğine ihtiyaçları olduğunu kaydetti.

Berkan Bozan: “Ligde ne büyüklüğünde yukarılara tırmanabilirsek oralarda ilhak etmek istiyoruz”

Üç sezondur takımda kaptanlık görevini yürüteç Berkan Bozan dahi lige yer ongun şekilde hazırlandıklarını söyledi.

Efeler Ligi’nin çokça zorlu olduğunun altını çizen Berkan, “Bizim tabii ki hedeflerimiz var amma evvel lige adapte olmamız gerekiyor. Tasavvur maçlarımız var. İyi takımlardan almamız müstelzim ekstra galibiyetler var. O hedefler doğrultusunda hafta hafta, karşılaşma karşılaşma hazırlanıp bilcümle beraber sonunu göreceğiz. Ligde hangi kadar yukarılara tırmanabilirsek oralarda ilhak etmek istiyoruz.” diye niteleyerek konuştu.

Berkan Bozan, ferda evlerinde TÜRŞAD ile oynayacakları maçı kazanarak lige galibiyetle kaplamak istediklerini belirtti.

Hatay Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkanı Pek Açıkça ise bu mevsim evire çevire bir takım oluşturduklarını dile getirdi.

Ligi arz bol yerde bitireceklerine inandığını aktaran Vazıh, şunları kaydetti:

“Takımdaki oyuncular kestirmece aynı aydır bu arada çalışıyor. İyi bir birliktelik olduğunu düşünüyorum. Ecnebi oyuncular birden uyarlanmış oldu. Tığ da takımın liyakatli olması üzere değme çeşit altyapıyı sağlamaya çalışıyoruz. Takımımız, liyakatli tutmak amacıyla var gücüyle çalışacaktır. Hedefimize ulaşacağımıza inanıyorum.”Share: