Hayalleri amacıyla harekete geçtiler! Erciş’in devlet olması amacıyla imza kampanyası başlatıldı

Van’ın Erciş ilçesinin yıllardır süregelen iklim olma hayali aynı misil daha alevlendi. Yıllardır el oluşmak talip Ercişliler birçok el kampanya başlatmalarına karşın ülke olmayan Erciş için baştan kampanya başlattı. “İl kalkmak bizim birlikte hakkımız” diyen Ercişliler yarkurul kurup imza kampanyası başlattı. İmza kampanyasına önce programa katılan sivil topluluk örgütleri, muhtarlar ve hisse senedi adamları imza attı.

“YAKTIĞIMIZ MEŞALEYİ BUGÜNE BÜYÜKLÜĞÜNDE GETİRDİK”

Programda mütekellim eski Erciş Belediye Başkanı iş kadını Bülent Erdinç, “Eğer bizler ilişki ve el birliği içerisinde olursak kesinkes cenabı Allah’ta bizleri muvaffak edecektir. 1989 yılında o dönemde Erciş’in memleket olması üzere birçok posta birleşerek heyetler, komisyonlar kurarak Ankara’ya büyüklüğünde gidip orada Erciş’imizin diyar olma noktasındaki talebimizi iletmiştik. O dönüş yaktığımız bu meşaleyi peyderpey bugüne büyüklüğünde getirdik” dedi.

BİRÇOK İŞ ADAMI VE KOCABAŞI KATILDI

Konuşmanın ardından yarkurul üyelerinin isimleri yazıldı ve programa katılan sivil dernek üyeleri, muhtarlar ve hisse senedi adamları imza attı.Share: