HDP DİYARBAKIR MİLLETVEKİLİ SEMRA GÜZEL’İN İFADESİ ORTAYA ÇIKTI

PKK’lı teröristle fotoğraflarının ortaya çıkması sonrası dokunulmazlığı kaldırılan ve hakkındaki yakalama kararı neticesinde yakalanarak tutuklanan HDP Saylav Semra Iyicene’in ifadesi ortaya çıktı. İstanbul Hak Sarayı’ndan SEGBİS ile Ankara 3’üncü Sulh Ceza Mahkemesine bağlanarak anlatım veren Adamakıllı, “Tıpkısı kısım fotoğraflarında zarfında bulunduğu bilinmedik şahit beyanları ile içi doldurulmaya çalışılmış aynı soruşturma yürütülmüştürö dedi.

Adıyaman’da 2017’de süreduran arkaç getirilen PKK’lı Yanardağ Boran’ın çökertme telefonundan silahlı ve yürekten fotoğrafları çıkan ve dokunulmazlığı düşürülen HDP Diyarbakır Mebus Semra Güzel, hakkında 5 kamer geçmiş çıkarılan yakalama kararının arkası sıra esbak yurtdışına çıkmak üzereyken yakalanmıştı.

“BAŞIBOŞ BIRAKILMAMI İSTİYORUM”

İstanbul Hak Sarayı’na getirilen Pir,  Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na bağlanarak SEGBİS ile tabir vermesinin peşi sıra Ankara 3’üncü Barış Ukubet Mahkemesi’ne bağlandı. Buradaki ifadesinde Iyice, “Üzerime atılı suçlamayı akseptans etmiyorum. Ben bu enstantane sürecini ağız ağıza siyasi benzeri süreç namına değerlendiriyorum. Aynı bölük fotoğraflarında süresince bulunduğu adsız şahit beyanları ile içi doldurulmaya çalışılmış tıpkı soruşturma yürütülmüştür. Bu fotoğraflara ilgili namına benzeri bir tane ego yargılanmıyorum. Değişik yargılananlar tutuklanmadan yargılanmaktadırlar. Bugün benim üzerimden yargılanan HDP’dir. Bir seçim propagandası adına değerlendiriyorum. Beraat ile sonuçlanan bir nice nüsha kararlar olmasına karşın benim dosyam tutuklanmaya irsal namına huzura gönderilmiştir. Erkin bırakılmamı istiyorum” dedi.Hakimlik kararında, berbat Domuzuna aleyhine beyanlar, HTS kayıtları, baz bilgileri, yıldırı örgütü mensuplarıyla alay malay sözde askeri eğitim alanında fariğ fotoğrafların bulunması ve eksiksiz dosya kapsamında şüphelinin suçu işlediğine dair sağlam suç şüphesinin bulunduğu ve delillerin daha tam olarak toplanmadığı kaydedildi.Güzelce’in yakalandığı esnada üzerinde kişi fotoğrafı mevcut “Ay Işığı Şahan” yerine düzenlenmiş kimlik bulunduğuna düzlük verilirken umum aramalara karşın bulunamaması üzerine hakkında yakalama kararı çıkarıldığı ve bu karara istinaden ifadesinin alındığı belirtildi.

Adamakıllı’in savuşma şüphesi bulunduğu gerekçesiyle tutuklanmasına hükmedildi.

Share: