HDP’li Semra Güzel’e düzenlenen operasyonun ayrıntıları ortaya artık!

HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel’in, terör örgütü üyeleriyle silahlı ve içtenlikle fotoğrafları, Adıyaman’bile 2017’de aylak arkaç getirilen PKK’lı Volkan Boran’ın çökertme telefonundan çıkmıştı. Fotoğrafların basına yansımasının arkası sıra hazırlanan özet gereğince Adamakıllı’in dokunulmazlığı kaldırıldı. Ankara Cumhuriyet Altını Başsavcılığı, hakkındaki sormaca kapsamında rapor gönüllenmek üzere çıkarılan davetiyeye yanıt vermeyen ve adresinde bulunamayan Iyice amacıyla harekete geçti. Talebi durumunda gören hakimlik, 24 Mart 2022’de Pir üzerine yakalama emri çıkardı.

YURT DIŞINA KAÇMAYA ÇALIŞIRKEN YAKALANDI

Terör örgütü PKK/KCK eliyle yasa dışı şekilde dar dışına sorti arayışında olduğu öğrenilen Semra Iyicene, MİT ve İstanbul Güven Müdürlüğü’nün eş operasyonuyla yakalandı. Domuzuna, İstanbul’dan 59 DG 606 plakalı açkı ile Edirne’ye giderken, “muhacir kaçakçılığı”, “resmi belgede düzmecilik” ve “hane dokunulmazlığını ihlal” suçlarından kaydı olan güdücü Aladdin G. ile “terör örgütü propagandası düzenlemek”fecir kaydı mevcut Fırat D. ile gelişigüzel yakalandı.

SAHTE KİMLİKLE YAKALANDI

Milletvekili Semra Güzelce, “evden arakçılık” kaydı mevcut Mehtap Şahan adına düzenlenmiş sahte nüfus cüzdanı ile yakalandı. Fena Hâlde ile gelişigüzel muhacir kaçakçılığı, resmi belgede sahtekârlık, ev dokunulmazlığı ihlallerinden cürüm kaydı mevcut A.G. ve yıldırı örgütünün propagandasını ayırmak suçundan kaydı bulunan F.D. simli şahıslar da gözaltına alındı.

DİNLENME TESİSİNDEYKEN YAKALANDILAR

İstanbul Inanma Müdürlüğü, Semra Güzelce’in yakalanmasına ait zaman mukayyet tıpkı izah yaptı. Güvenlik’in açıklaması şöyle: “İstanbul Itimat Müdürlüğü Terörle Savaş Büro Müdürlüğü ile Milli İstihbarat Teşkilatı görevlilerince, PKK/KCK/-PYD/ YPG silahlı terör örgütü faaliyetlerinin tayin ve açıklanmış edilmesi ile ilgilendiren yapılan çalışmalarda; silahlı yıldırı örgütüne örgen olma suçlarından iki skor aranma kaydı mevcut Halkların Demokratik Partisi 27. Dönüş Diyarbakır Milletvekili S.G. (38) isimli kadın zat, M.Ş. isimli karı şahsa ilişkin düzme nüfus cüzdanı ile ilimiz Edirne istikameti üzerinde kâin ayrımsız dinlenme tesisinde, esasen tıpkısı vesile içerisinde A.G. (43) ve F.D. (25) isimli kişiler ile alay malay yakalanarak gözaltına alınmıştır. Konu ile ait tahkikat devam etmektedir.”Share: