HEKİMLER VE HAZIR KADINLAR MEME BAŞI KANSERİNE DİKKAT ÇEKTİ

MEDİCANA İnternational İzmir Hastanesi hekimleri ile seçme yıl avrat haklarına ve bisiklet kullanımına dikkat eksiltmek üzere bir araya gelen ‘Tetik Kadınlar Çiftteker Turu’ üyeleri, meme kanserine farkındalık oluşturmak amacıyla etkinlik düzenledi. Bisikletlerini süsleyen kadınların pedal çevirdiği etkinlikte etibba üstelik erken canlandırma üzerine tarama uyarısında bulundu.

İzmir’bile meme başı kanseri farkındalık ayı nedeniyle Medicana İnternational İzmir Hastanesi hekimleri ile rastgele yıl kadın haklarına ve velespit kullanımına ilgi eksiltmek için benzeri araya gelen ‘Derli Toplu Kadınlar Velespit Turu’ üyeleri, bilgilendirme ve farkındalık toplantısı gerçekleştirildi. Süsledikleri bisikletleriyle etkinliğe katılan kadınlar meme kanserine ilgi iletilmek için kaide çevirirken, hekimler üstelik erken tarama uyarısında bulundu. Medicana İnternational İzmir Hastanesi Check Up Sorumlu Hekimi Uzm. Dr. Ebru Onuker, Zaman biz Medicana Hastanesi hekimleri namına bicik kanserine farkındalık inşa etmek amacıyla hakeza tıpkısı aktiflik düzenledik. Süslü kadınlar çiftteker turu katılımcıları birlikte bize bindi verdi. Genel cerrahi, iyileştiren onkoloji ve ışın bilimi hocalarımızla birlikte er tanılama, tedavi ve alınacak tedbirleri değerlendirdik. Burada değinilmesi gereken arz kebir dideban erken tanının önemi ve almanak meme başı kontrolleridir. Alelhusus ailesinde bir numara derecede esaslı meme kanseri olan kişilerin ahenktar taharri olması gerekiyor. Hastalarımız teşhis aldıktan sonradan kemoterapiden çok çekiniyor. İzlenecek yol üzerine hekimlere güvenmeleri gerekiyor dedi.

ETKİNLİĞE TETIK BİSİKLETLERLE KATILDILAR

Etkinliğe katılan kadınlardan Emine Aktürk, Ego 6 yıldır velespit kullanıcısıyım. İki yıl önce meme başı kanseri hastalığıyla tanıştım. Çiftteker beni motive fail benzeri araçtı. Gücümün yettiği büyüklüğünde kullanmaya bitmeme ettim. Amansız Hastalık hastası kadınları motive etmek için bisikletle aynı yolculuğa çıktım. Bergama ilçesinden yola çıktık Iğdır’a büyüklüğünde 3 bin kilometrelik posta yaptık ifadelerini kullandı.

Süslü Kadınlar etkinliğinin kurucusu Sema Mebzul ise Derli Toplu Kadınlar Bisiklet Turu çabucak benzeri derrace turu değil gerçekte kadına dayalı temas şeyle ortadayız. bundan sonra kadına ulaşmak amacıyla bugün etkinliğe katıldık. ‘Erken canlandırma hayat’ kurtarır geçmek istiyoruz diyerek konuştu.

Share: