Hekimlerden Ttb Tarz Konseyi’ne İstifa Çağrısı

EKSIKSIZLIK SAYGINLIK ATALAY

Türk Tabipleri Birliği (TTB) Suret Konseyi Başkanı Çiy Korur Fincancı’nın PKK ile mücadelede kimyasal cebe kullanıldığı yönündeki açıklaması üzerine acil çağrı ile Aksaray’ın Güzelyurt ilçesinde tıpkısı araya gelen 15 tabip odasının temsilcileri, TTB Form Konseyi’ne çekilme çağrısı yaptı.

Güzelyurt’taki toplantıya; Aksaray, Amasya, Giresun, Kahramanmaraş, Kayseri, Kırşehir, Konya, Erzurum-Kars-Gümüşhane-Bayburt-Ardahan- Iğdır, Malatya, Nevşehir, Niğde, Kalabalık, Rize- Artvin, Tokat, Yozgat Hekim Odası ile 14 Mart Tıbbiyeliler Derneği ve Milliyetçi Hekimler Derneği temsilcileri katıldı. Yapılan kuma açıklamada, Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi istifaya davet edildi.

“HEKİMLİK MESLEĞİNİ ELİ KANLI TERÖR ÖRGÜTÜ İLE ADETA BAŞ BAŞA GETİRME EMELLERİNE KATIYEN İZİN VERMEYECEĞİMİZİ BİLİNMESİNİ BİR KAT HENÜZ İLAN EDİYORUZ”

Eş açıklamayı Aksaray Hekim Odası Başkanı Rıfkı Karabatak okudu. Karabatak, şunları söyledi:

“Kâin Türk Tabipleri Birliği Başkanı’nın milletimizin göz bebeği eke Türk Silahlı Kuvvetleri’mize attığı çirkin iftira ve karalamalara cebin burun alabilmek amacıyla acil çağrısıyla Aksaray’da tıpkısı araya mevrut Rum hekim odaları başbuğ ve temsilcileri yerine; Türk Tabipleri Birliği Minval Konseyi’nin derhal istifa etmesini, Türkiye Cumhuriyeti’nin bütünlüğünü yüreğinde hisseden seçme Türk hekiminin Türk Tabipleri Birliği mevcut Forma Konseyi’ni birlik iletişim araçlarını kullanarak ricat etmeye davet etmelerini, Türk Tabipleri Birliği’nin bu müstekreh olay nedeniyle çabucak yabansı genel kurul ayırmak için derinti kararı almasını, tekmil hekimlerimizin odalarına erbap çıkarak hem ülkemiz üstüne hem dahi kamu hekimler üzerine oynanan bu bulaşık oyunları kaldırılmış etmelerini istiyoruz.

Kendilerini ‘insan hakları neymiş savunucusu’ üzere zar ederek Türk hekimlerinin adeta zekasıyla dolma geçmelerini, ülkemiz üstünde dış güçlerle halk ele vererek oynanan temas çeşit sulu oyunu gördüğümüzü; doktorculuk mesleğini eli kanlı yildiri örgütü ile adeta yan yana getirme emellerine asla izin vermeyeceğimizin bilinmesini bir sefer daha car ediyoruz.

“SAMSUN’DA BAŞLATILAN MİLLİ MÜCADELENİN SEFER ROTASI, AMASYA, SİVAS VE ERZURUM TOPLANTILARIYLA BITMEME EDECEKTİR”

Türk Tabipler Birliği’ni özgürlüğüne kavuşturmayı amaçlayan bu hümayun gidiş, celil önderimiz Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün ülkemizin halas mücadelesini başlattığı Samsun’dan başlatılacaktır. Samsun’da başlatılan milli mücadelenin defa rotası; Amasya, Sivas ve Erzurum toplantılarıyla bitmeme edecektir. Burada yabansı derinti çağrısına katılan tamlık hekim odaları adına bu hususlarda mutabık olduğumuzu cemi Türk hekimlerine ve aziz milletimize beyan ederiz.”

Share: