Hisarcık İlçe Müftülüğü’nden deneme paylaşımı programı

Hisarcık İlçe Müftülüğü’nce 2022 eylem planı çerçevesinde din görevlilerinin zahmetli personelin tecrübesinden istifade edebilmesi amacıyla tecrübe paylaşımı programı düzenlendi.

Programda Kütahya tekaüt mülk vaizlerinden Alaaddin Özkanat yaptığı sunumunda, mufassal müddet hem muallimlik, hem vaizlik yaptığı dönemlerde dine lacerem hizmet edildiği, sıkıntılara zahir katlanıldığı ve o sıkıntılar neticesinde bugünkü bayındır, adamakıllı, her kalem imkanın olduğu şartlara ulaşılmasına miftah olduğunu dile getirdi.

Programda, bugünkü pir ve her çeşit donanımın olduğu şartlarda hizmetin hakkını vererek henüz domuzuna bakım yapılması gerektiği üstünde duruldu. Ayrıca İslam’ın elan doğru, sadık namına anlaşılıp gençlere ulaştırılması amacıyla ilmek görevlerinin gece gündüz demeden var güçleriyle çalışması gerektiğine aksan yapıldı.

İlçe Müftüsü Sebahattin Akyol, güzel tecrübelerini kendileriyle paylaşan emekli el vaizi Alaaddin Özkanat’a ve programa katılan kült görevlilerine teşekkür etti – KÜTAHYA

Share: