HKTM bölüt sunma oluyor!

Güzel mühendislik firmalarından Hidropar Hareket Kontrol Teknolojileri Merkezi (HKTM), A1 Capital liderliğinde yatırımcılarıyla buluşuyor. Halka arzda; 12 milyon TL yazılı değerli payın 10 milyon TL’lik kısmı anamal artırımı oluştururken, 2 milyon TL’lik kısmını ise kuma satışı oluşturacak. Bölüt arza akmak isteyen yatırımcılar HKTM kodu üzerinden talepte bulunabilecek. HKTM halka arzında nasip fiyatı 11,00 TL olurken, şirketin bildirme sonrası bölüt meydanlık oranı ise yüzde 34,29 olacak. Bölüt arzda; yetersiz içi bireysel yatırımcılara yüzde 47, yurtiçi kurumsal yatırımcılara yüzde 50 ve iştirak çalışanlarına yüzdelik 3 tahsisat yapılacak. 

HKTM, halka arzdan elde edeceği geliri, özellikle istihsal tesisi yatırımı ve yıpranmamış şirketlerin satın alınması tevessül etmek amacıyla farklı alanlarda kullanacak. Iştirak, elde edilen gelirin; yüzdelik 25’ini bakir üretim tesisi yatırımının finansmanında, yüzde 25’ini yıpranmamış şirket satın almasında, yüzde 30’unu işletme sermayesinin finansmanında ve izansız mütezayit yüzde 20’sini birlikte mali namus borcu ödemelerinde kullanmayı planlıyor.

“Bölüt yeryüzü sürecimizle alay malay geleceğe daha sakıncasız adımlarla yürüyeceğiz”

Halka en süreciyle ilişkin açıklamalarda bulunan HKTM Genel Müdürü İlham Çelebi, “Kurulduğumuz 1998 yılından bu yana mühendislik ile sanatın, uran ile doğanın, fabrika ile çevrenin, teknoloji ile hayatın entegrasyonunu sağlamaya çalışıyoruz. İyi mühendislik mottosuyla çıktığımız yolda yıpranmamış benzeri eşiği henüz sürümü olmak üzereyiz. Halka arz sürecimizle birlikte geleceğe henüz emniyetli adımlarla yürüyeceğiz. Yatırımcılarımızdan aldığımız cesaret ve kendilerine cebin duyduğumuz sorumluluğun bilinciyle HKTM markasını geleceğe umutla taşıyacağız. Bu bağlamda, halka yer sürecinin hem şirketimize hem yatırımcılarımıza hem bile resülmal piyasamıza filinta olmasını istek ediyorum.” dedi. 

1998 yılında kurulan mühendislik firması HKTM, akım arama teknolojilerine ihtiyaç mahsus neredeyse bütün sektörlerle çeşitli gelişim birlikleri yürütüyor. Ortaklık, esas faaliyetlerini “Mekanik Otomasyon & Robotik” ve “Hidromekanik Sistemler” tutmak için iki farklı bölümde sürdürüyor.

10-12 Ağustos tarihleri ortada, 11,00 TL’den istek toplanacak olan HKTM halka arzına, HKTM koduyla A1 Capital web platformu ve kıpırdak uygulaması özellikle tutmak üzere konsorsiyuma paydaşlık sağlayan cemi envestisman kuruluşları eliyle katılınabilecek.

SPK’dan iki şirketin halka arzına izin artık

Share: