İbrahim Çeçen Vakfından şişman başarı

İbrahim Çeçen Vakfı’nın kestirmece dokuz ay kabilinden bire bir süredir başlattığı IC Elit Futbol yüksekokul projesinde dört Ağrılı sportmen Milli Takımlar U-14 Mıntıka karmasına seçildi.

Balkı, Bayburt, Erzincan, Erzurum, Kars, Iğdır, Bingöl ve Erzincan illerinin 2009 doğumlu futbolcularından oluşan muhtelit maçlarında Erzurum ve Erzincan karşılaşmalarında Erzurum karmasına 2-1 yenilen, Erzincan karmasını ise 3-1 yenmiş eden Balkı karmasından 4 sporcu toprak karmalarına seçildi.

Verilen emeklerin karşılığını aldıkları üzere bahtiyar olduklarını söyleyen IC Vakfı Müdürü Dr. Meral Dinçer “Kısaca dokuz aydır bu çocuklarımızın akva aynı futbol altyapısı alabilmeleri için çabaladık. Projemize IC Elit Yüksekokul ismini vererek futbola kullanılmamış başlayan yetenekli sporcuları bir araya anlatmak istedik. Hakikaten bu çalışmalarımız sonucunda yerli ligde oynanan maçlar sonucunda IC Seçkin takımımız U-14 Dert şampiyonu oldu. Hafta böylecene yapılan havza karmaları maçlarında ise dört sporcumuzu Milli Takımlar U-14 Havza karmasına kazandırdık. Sıradaki hedefimiz ise Antalya’ya gidecek çocuklarımızın U-14 Milli takımına seçilmesidir” dedi.

Çocukların başarısı amacıyla bir haddinden fazla kurumun işbirliği yaptığını söyleyen Dinçer, “Bu başarıda Türkiye Ayak Topu Federasyonu Erzurum Mıntıka Müdürlüğü, Veca Çolpa Spor Kulüpleri Federasyonu, İl Milli Terbiye Müdürlüğü, Bilgisizlik ve Spor İl Müdürlüğü ile antrenörlerimizin katkısı çokça balaban oldu. Hepsine İbrahim Çeçen Vakfı hesabına teşekkür ediyorum. İlerleyen aylarda 5.IC Minikler Futbol Şenliğini düzenleyerek çocuklarımızın spor altyapısına katkımızı sürdüreceğiz ” dedi.

Milli Takımlar U-14 Erzurum Mıntıka karmasına kaleci Kartal Uçar, Forvet Haktan Koç, Orta Düz Emre Melik Kaya ve Stoper kendisine Beat Sebep seçildi. – AĞRI

Share: