İçerisinde tutkun ve keyif personeli olan ambulansı kaçırdı

İçerisinde hasta ve keyif personeli olan ambulansı kaçırdı

Yaklaşık 10 kilometrede süresince 3 araca çarpan ambulans konteynere çarptıktan bilahare durdu

NEVŞEHİR – Nevşehir’de bir vatandaş 112 ekiplerine ilgilendiren ambulansı içerisinde hastalanmış ve sağlık personeliyle birlikte kaçırdı. Toplam 3 araca çarpan ambulans, yaklaşık 10 kilometre kaçtıktan sonra kaymakamlık yaparak durdu.

Gülşehir’den Nevşehir Çap Hastanesi Ivedi Servisine sayrı getiren cankurtaran, içerisindeki hastayı indirmek için Nevşehir Oran Hastanesi evgin servisine yanaştı. Umum bu sırada ambulansa binen Mustafa S. ambulansı içerisindeki marazlı ve tıpkısı keyif personeli ile kaçırdı.

Ambulansı kaçıran Mustafa S. 2000 Evler Mahallesi üniversite kavşağında kırmızı ışıkta muntazır 3 araca üstelik çarparak yoluna devam etti.

Durumun bildirilmesi konusunda polis güçleri ekipleri ambulansı izlem etmeye başladı. Ambulansı kaçıran Mustafa S., esmer yolları kavşağından dönerek, kat bakım tesislerine büyüklüğünde kaçtı. Kaçırılan cankurtaran burada konteynere çarparak durdu. Görüngü hesabına çokça sayıda polis güçleri ve afiyet ekibi atıf edildi. Ambulansta kâin marazlı fenomen yerine mevrut başka bire bir ambulansla yine Kerem Hastanesine götürüldü.

Ambulansın çarptığı çevirgeç sürücüsü Yasin Y. olayı çekinmek dolu gözlerle anlattı. Yasin Y., “Al ışıkta beklerken bir anda cankurtaran geldi ve bana çarptı. Yanımda muntazır tıpkı araç daha vardı. ikimizin arasından geçmeye çalışırken bana çarptı” dedi.

Polis yoluyla ayn altına alınan Mustafa S. da hekim raporu üzere Nevşehir Mehabet Hastanesine getirildi. Büyüklük Hastanesindeki işlemlerinin arkası sıra gözaltına alınan Mustafa S. daha sonradan polis güçleri merkezine götürüldü.

Share: