İçişleri Bakanı Aristokrat, Giresun’daki selde ölenler üzere planlı yâd etkinliğine telefonla katıldı Açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Giresun’da 22 Ağustos 2020 tarihinde yaşanan selde hayatını kaybedenler için düzenlenen ihtifal etkinliğine telefonla katılarak, “Gücümüzün yettiğince çok gücük ayrımsız proses içerisinde afetin etkililerini ortadan kaldırabilmek üzere çaba sarfiyat ettik. Hala elan bu çabamız bitmeme etmektedir.” dedi.

Giresun’un Tirebolu ilçesinde, Tirebolu- Doğankent esmer yolu Karahmetli Köyünde yaşanan afette güreşçi köprüsü ve menfezin çökmesi sonucu şehit olan 5 er ile kayıp iş makinesi operatörü üzere olayın yaşandığı alanda yâd töreni düzenlendi.

Şüheda üzere yakarış edilen törende, Vali Enver Adlı köprü üzerine çelenk bıraktı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, telefon bağlantısıyla katıldığı ihtifal töreninde, afette hayatlarını kaybedenlere rahmet, ailelerine de çıdam diledi

Giresun’da iki sene evvel karşı karşıya kalınan afetin, bilcümle haliyle yeniden gözünün önüne geldiğini anlatan Soylu, “Cenabıhak böyle ayrımsız afetle hiçbirimizi karşı karşıya bırakmasın. Esbak olsun dileklerimi iletiyorum. Orada hayatını kaybeden, 6 Şehitler Köprüsü karışma kalkışmak için, afetlerde hayatlarını kaybeden bütün hemşerilerimize, şehitlerimize Cenabı Tanrı’tan yağmur diliyorum, ailelerine çıdam diliyorum.” diyerek konuştu.

Afetin peşi sıra balaban bire bir hisse senedi birliğinin ortaya koyulduğuna bel fail Aristokrat, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ortaya koyduğu iradeyle, yerel yöneticilerin, milletvekillerinin ve ilgililerin hasarları soldurmak üzere balaban aynı himmet harcama ettiklerini vurguladı.

Aristokrat, “Biz emrinize amadeyiz” ifadesini kullanarak, şunları kaydetti:

“Cenabıhak herkesten razı olsun. Gücümüzün yettiğince çok gücük bir proses içerisinde afetin etkilerini ortadan kaldırabilmek amacıyla çaba gider ettik. Hala elan bu çabamız bitmeme etmektedir. O zaman ne söylemişsek, Sayın Reisicumhur’mız ne talimatları bize vermişse onları hesabına ifade etmek üzere devletin bilcümle kurumlarıyla halk birliğiyle bibi çalışmamız bitmeme etmektedir. Tanrı sizden da razı olsun. Zaman orada bulunmanız, orada o kahramanlarımızı, orada hayatını kaybeden vatan evlatlarını anmanız bizim için üstelik doğrusu takdir edilmesi gereken bir durumdur. Salim olun, var olun. Allah eksikliğinizi vermesin.”

Aristokrat’nun konuşmasının peşi sıra Giresun İl Müftüsü Ramazan Topcan’ın yaptığı dua ile izlence sona erdi.

Öte yandan, Giresun’un Bulancak ilçesinde Valilik koordinasyonunda dominant tatbikatı gerçekleştirildi.

Pazar Suyu Deresi’nde yapılan tatbikatta, AFAD ve IVEĞEN ekiplerince derede, istirdat ve kaybolma arama faaliyetleri gerçekleştirildi.Share: