İçişleri Bakanı Soylu, Trabzon’da konuştu Açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Zaman buyuru alan tıpkısı Türkiye bulunmayan. Anne muhalefetin, 6’lı masanın ve o ittifakın karıştırdığı bu. Bugün acun politikasında, acun siyasetinde etkisini ortaya koyan, sözünü ortaya koyan bire bir Türkiye var.” dedi.

Soylu, DÜRÜST Parti Ortahisar İlçe Başkanlığı binasının açılışında, YANLIŞSIZ Öğür iktidarı döneminde yapılan hizmetleri anlatarak, millete bakım üzere aralıksız çalışmaya bitmeme ettiklerini söyledi.

Nereden gelirse gelsin ülkeye baziçe kurmaya çalışanlara imkan vermediklerini tamlayan Aristokrat, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a her zaman bindi veren millete teşekkürname etti.

Soylu, terörle mücadeleye içeride ve dışarıda ilişkin kurumlarca devam edildiğini, milletin ortaya koyduğu iradenin bugünün sonucunu oluşturduğunu aktardı.

Eren Bülbül ve Gedikli Ferhat Gedik’in teröristler vasıtasıyla martir edildiği günü, zaman kadar hatırladığını belirten Aristokrat, şöyle bitmeme etti:

“Giresun’dan Trabzon’a büyüklüğünde, Gümüşhane’ye büyüklüğünde teröristler güya her an gelecekmiş gibi anlaşmazlık ve hastalık oluşturmaya çalıştılar. Buradan size itmam veriyorum, tekmilim şudur, Karadeniz zaman ayrımsız tek terörist yok ve arı sili Cenabıhak’ın izniyle. Tekmilimiz şudur, Türkiye’nin sunma baskı terörle uğraş coğrafyası olan Mersin’den Hatay’a, Antep’ten Maraş’a, Amanoslar’dan Adıyaman’a olan… Amanoslar’de Cenabıhak’a hamdolsun tıpkı yegâne yıldırıcı yok, Amanoslar tertemiz.”

Erzurum, Bingöl, Muş, Elazığ, Kars Çömçe-Madur, Tendürek Dağı’nın dahi arak temiz olduğunu dile getiren Aristokrat, “Tekrar size intaç veriyorum, Cenabıhak cevaz verecek, Cumhuriyet’in bir numara asrında yani Cumhuriyet’in 100. yılında, 29 Ekim 2023’te Cenabıhak’ın izniyle Cudi arı sili olacak, Gabar tertemiz olacak ve bu ülkede tıpkı bir tane yıldırıcı kalmayacak.” dedi.

Soylu, Türkiye’nin terörle mücadelesini anlatarak, defans sanayisinde son yıllarda yaşanan gelişmelerin bu mücadeledeki önemine dikkati çekti.

Türkiye’dahi eski yıllarda tutum, afiyet ve erişim kabilinden bir nice alanda yaşanan sıkıntıları sıralayan Aristokrat, son yıllarda yer sarsıntısı, başat, hararet kadar çok sayıda kıyamet meydana gelmesine karşın bire bir tek insana ‘Nerede bu şevket?’ dedirtmediklerini vurguladı.

Gelecek nesillere altyapısı mamul aynı Türkiye bırakacaklarını belirten Soylu, düz yazı edilen barajlardan spor tesislerine kadar türlü sektörlerde yapılan yatırımları hatırlattı.

Soylu, “Bize boynu büküklük yakışmaz.” ifadesini kullanarak, “Tığ takkadak kendimize değil, etrafımızdaki coğrafyaya ait ve dünyaya ilgilendiren sözü olan ayrımsız milletiz.” diye niteleyerek konuştu.

Cumhur Reisi Erdoğan’ın, MHP Umumi Başkanı Şevket Bahçeli ve BBP Umumi Başkanı Mustafa Destici ile Türkiye’nin tıpkı daha sakat Türkiye haline düşmesine izin parçalamak için Topluluk İttifakı kendisine büyük bire bir mücadele ortaya koyduğunu dile getiren Aristokrat, büyük ve yaşayan tıpkı Türkiye için, 21. yüzyıla mühür vurabilmek için yetişkin ayrımsız mücadele verildiğini aktardı.

Soylu, “Zaman emir düzlük benzeri Türkiye bulunmayan. Temel muhalefetin, 6’lı masanın ve o ittifakın karıştırdığı bu. Bugün dünya politikasında, dünya siyasetinde etkisini ortaya koyan, sözünü ortaya koyan bire bir Türkiye var.” dedi.

“Benim Amerika’dahi tek malım var, o da FETÖ”

Nazır Soylu, konuşmasına şöyle devam etti:

“Şayet zaman Arnavutluk’ta FETÖ okulları kapatılıyorsa, dünyanın bir nice ülkesinde FETÖ okulları kapatılıyorsa, Türkiye’den FETÖ silinip atılmışsa elbette kim bu konudaki hassasiyetimiz sonuna büyüklüğünde devam edecek, tek kimseye tıpkısı vesile vermeyeceğiz. Neymiş? Amerika’ya gidecekmişim de iki kere beni ‘istenmeyen adam’ ilan etmiş Amerika. sıkışık iki kat. Sözde? Amerika’da mallarım varmış bile onlara bile ahali koyacakmış. Benim Amerika’birlikte biricik malım var, o dahi FETÖ.”

Coğrafyadaki huzurun önemine belen eden Soylu, “Yalnız Diyarbakır’ın huzuru bize yetmiyor, çabucak Mardin’in huzuru bize yetmiyor, Cizre’nin huzuru bize yetmiyor. Ne zaman biz Bağdat’ı huzurlu ağıl getirirsek, ne devir Şam’ı erinçli hale getirirsek, hangi antlaşma Filistin’den Yemen’e kadar hep coğrafyayı rahat ağıl getirirsek aha o ant bu Anadolu’nun hakkını vermiş oluruz. 2023’ün tarifi budur, 2053’ün tarifi budur, 2071’in tarifi budur. Tığ buna inandık.” diye konuştu.

Aristokrat, Topluluk İttifakı’nın ayrımsız panel iktidarı imale etmek üzere kurulmadığına işaret ederek, şunları kaydetti:

“Halk İttifakı’nın tarifi bugüne sığmaz. Topluluk İttifakı’nın tarifi Öğretmen Ahmet Yesevilerden İmam-ı Gazzali’ye büyüklüğünde, Cumhur İttifakı’nın tarifi Hacı Bektaş-ı Veli’den Hacı Bayram’a büyüklüğünde, Halk İttifakı’nın tarifi Veysel Karani’den bu coğrafyaya mevrut Eyüp Odalık Hazretleri’hangi kadar, Piri Reis’e kadar. Cumhur İttifakı’nın tarihi Selçuklu’dur. Halk İttifakı’nın tarihi Osmanlı’dır, bizim medeniyetimizdir, inancımızdır, kardeşliğimizdir. Tayyip Erdoğan ile Büyüklük Bahçeli öyle aynı şeyin altına imza attılar ki bu iktidardan çıktı, ati nesillere bu coğrafyayı ve dünyayı idare edecek önemli aynı mirası bırakıyorlar. Buna inancınız tamlık olsun.”

“Tığ geleceğimizi Amerika’bile, Avrupa’da aramıyoruz.” ifadesini kullanan Aristokrat, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Biz geleceğimizi Rum coğrafyasının gücünde, kuvvetinde, kudretinde, imanında, seciyesinde, ahlakında, birliğinde ve beraberliğinde arıyoruz. Bu sırat-ı müstakimdir, bundan ayrılmayın. 2023 Türkiye’nin bağımsızlıdır, özgürlüğüdür. 2023’ten sonraları Cumhuriyet’in ikinci asrına bu birliktelik iri tıpkısı mühür vuracak. Bizi seçme yerden bekliyorlar, ayrımsız kardeşiniz adına söylüyorum, bize gelişigüzel yerden dua ediyorlar, beklenti ediyorlar.”

Türkiye’üstelik Halk İttifakı’nın yapacağı çokça hisse senedi olduğunu anlatan Aristokrat, “Bu balaban milletin, asaletli milletin yapacağı çokça iş var. Bu ülkede DOĞRU Tümen’nin yapacağı çok hisse senedi var. Türkiye’nin dünyada yapacağı haddinden fazla aksiyon var. Recep Tayyip Erdoğan’ın yapacağı haddinden fazla hareket var. Tanrı bizi size mahcup etmesin.” dedi.

Nazır Aristokrat, Ortahisar ilçesinde yapımı tamamlanan yıpranmamış Trabzon Inanma Müdürlüğü binasındaki incelemeleri sırasında bile kullanılmamış bakım binasının, kentin huzuruna ve güvenine hizmet noktasında emniyet mensuplarının gayretlerine yardım sağlayacağına inandığını söyledi.

Teşkilat mensuplarının kazasız, belasız günlerde bakım etmelerini dileyen Soylu, “Buradaki ve Türkiye’deki tamlık polis arkadaşlarımı Cenabıhak saye etsin, korusun, ayaklarına taş değdirmesin. Zaman Türkiye’da, ülkemin her tarafında düzenlilik açısından üstelik geçim açısından bile cüret açısından dahi şükürler olsun kim istediğimiz, aradığımız dideban oluşuk durumda amma bu mesleğin bildirme şişman zafiyeti rutin ve rehavettir. Rutin ve rehavete düştüğümüz andan itibaren karşımızdakiler derakap tahkimatlarını gerçekleştirirler. Onlara bu hakkı susmak geçişsiz.” ifadelerini kullandı.

Soylu, Akyazı mevkisindeki Trabzon Bala Trafik Terbiye Parkı’nı mülakat etti, restorasyonu tamamlanan tarihi Il binasının de açılışını gerçekleştirdi.

Share: