Icra Vekili Kasapoğlu: “Biz geçmiş günkü aşkla, enerjiyle ve heyecanla hizmete devam edeceğiz”

Icra Vekili Kasapoğlu: “Tığ önce günkü aşkla, enerjiyle ve heyecanla hizmete devam edeceğiz”

KÜTAHYA – Deneyimsizlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, “2023 seçimlerini bütün dünyaya adaletin, tamam dünyaya demokrasinin, milli iradenin mesajını kıvrak ayrımsız şekilde vererek neticelendireceğiz” dedi.

Bakan Kasapoğlu ve DOĞRU Tümen Genel Başkan Yardımcısı Mahmur Çiçeği Karaaslan, YANLIŞSIZ Fırka Kütahya İl Başkanlığı aracılığıyla organize edilen “2023’e Akilane Site Buluşmaları” programına katıldı.

Kasapoğlu, AK Parti kendisine, 2002’den beri Türkiye’yi büyütmenin, bu milleti elan dahi yüceltmenin, ülkenin huzurunu, istikrarını üretim etme ve milletin refahını artırma mücadelesi verdiklerini dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde millete bakım ettiklerine belirten Kasapoğlu, “Ortaya koyduğumuz birliği, beraberliği ve kardeşliği, inancımızı, azmimizi daha üstelik güçlendirerek 2023 seçimlerini bildirme yukarıda parçalanmamış dünyaya adaletin, eksiksiz dünyaya demokrasinin, milli iradenin mesajını işlek tıpkısı şekilde vererek neticelendireceğiz. Bizim lügatimizde vazgeçmek, usanmak, hiçbir şekilde olmadı, olmayacak. 21 yıl değil, 221 sene üstelik geçse tığ önce günkü aşkla, enerjiyle, heyecanla, inançla milletimiz amacıyla, bu hümayun sav amacıyla koşmaya, mücahede göstermeye devam edeceğiz. İnanıyorum kim tıpkısı bugünkü gibi bugüne kadar olduğu gibi umum ele vererek, kullanılmamış 100 yılı alay malay Türkiye 100 yılı yapacağız” ifadelerini kullandı.

“Dünyanın yer degaje şümullü burs ve cesaret sağlayıcı altyapısı ülkemizde”

Ev ücretlerine bindirim yapıldığını dile getiren Kasapoğlu, “21 sene boyunca bu topraklardaki gençlerin elan donanımlı olması, henüz aktif tıpkı şekilde yarınlara hazırlanması, çağın sunma gündeş, bildirme nitelikli imkanlarına kavuşması üzere çabalama gösterdik. Yurtlarımızdaki konfor, yurtlarımızda sağladığımız imkanlar.Bu sene sınırlı ücretlerimize zam yapmadık. Şu farkımız var: Beslenme yardımını 750 liradan bin 800 liraya çıkararak 2,5 misline andıran aynı tagaddi desteği artışı gerçekleştirdik. Türkiye’nin güçlükle altyapısında olduğu gibi eşsizliği, yeganeliği ortaya koyduğumuz burs ve krediler.Dünyanın sunu geniş şümullü burs ve itimat sağlayıcı altyapısı ülkemizde. 500 binden fazla gencimize burs, bire bir milyondan fazla gencimize itimat sağlıyoruz. Bu yıl önümüzdeki günlerde parlamentomuz yasalaştıracak. Kredilerin üzerindeki enflasyon farkı yükünü üstelik gençlerimizin üstünden alıyoruz. Böylece öğrenim kredisi alanların vakit kaybetmeden ana parayla birlikte bire bir ödemesi gerçekleşecek” diyerek konuştu.

Icra Vekili Kasaoğlu, konuşmasında Kütahya’ya yeni ayrımsız şehir stadı yapılması sözü verdi.

SELIM Tümen Genel Komutan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan da, konuşmasında 2023 seçimlerinin önemine özen çekti.

Kent Buluşmaları programına mekân illerin milletvekillerinin yanı sıra YANLIŞSIZ Öğür Kütahya milletvekilleri Ahmet Tan, İshak Gazel ve Ceyda Kırıcı Erenler, YANLIŞSIZ Tümen Kütahya İl Koordinatörü Temiz Filiz, DOĞRU Tümen Kütahya İl Başkanı Mustafa Önsay, DOĞRU Tümen Kütahya Tarz İlçe Başkanı İsmail Çağlayan Bayırcı, YANLIŞSIZ Fırka İl Eş Kolları Komutan Esra Özbek Balcı, AK Tümen Kütahya İl Cahillik Kolları Başkanı Usame Doğan, İl Umumi Meclisi Başkanı Musa Yılmayan, SELIM Partili ilçe ve yer belediye başkanları amade bulundu.

Toplantı sonrası, SELIM Tümen’ye eskimemiş katılan üyelere rozetlere takıldı.

Share: