Iğdırlı yumruk oyuncusu Kader, Avrupa şampiyonu başlamak amacıyla ağırlık sallıyor

Felek Bayanlar Türkiye Boks Şampiyonu Iğdırlı Talih Edim, bu yıl düzenlenecek Avrupa Şampiyonası’nda değerli madalyaya gezmek üzere günde çift egzersiz yapıyor.

Kick boksla başladığı spor hayatına yumruk oyunu ile bitmeme fail 16 yaşındaki Nasip Ivaz, bu yıl temmuz ve ağustos aylarında Kırıkkale’bile yapılan Talih Bayanlar Türkiye Boks Şampiyonası’nda 57 kiloda Türkiye şampiyonu oldu.

Milli model altında İtalya’bile yapılacak Yıldızlar Avrupa Boks Şampiyonası’nda kızıl madalyaya uzanmayı amaçlayan Ivaz, organizasyonda Türk bayrağını savurmak amacıyla gösterişli şekilde antrenmanlarını sürdürüyor.

“Bu tempomu tek hafifletmek istemiyorum”

Tek zorluğun namına bariyer olmadığını tabir eden Ödün, şöyle konuştu:

“Günde sabah ve öğleden sonraları gelmek için çift egzersiz yapıyorum. Bu tempomu hiç düşürmek istemiyorum. İnşallah ülkeme güzel derecelerle kazandıracağım. Özellik hatun arkadaşlarıma spor yapmalarını başvuru ediyorum. Çünkü hem kendilerini korumayı başarırlar hem üstelik hayatlarında elde edecekleri başarılarla kimsenin eline bakmadan zat ayaklarının üstünde durmayı dahi öğrenirler. Iğdır’üstelik, Türkiye’nin çatısı olan Balkı Dağı’nın eteklerinde dallı güllü biri kendisine azimle kalburüstü dereceler elde ederek, sporda zirvelerde olmayı hedefliyorum.”

Antrenör Hedef Kızılkuş dahi Felek’in yeteneğine dikkati çekerek, “İtalya’de yapılacak Avrupa Şampiyonası’na hazırlanıyoruz. 10 yaşından beri Talih’le çalışıyoruz. Haddinden Fazla çaplı benzeri sporcu. Azimli bire bir şekilde çalışıyor, yolunun çok zahir olduğunu düşünüyorum.” diyerek konuştu.

Share: