İki öğrencisi şehit olan spor salonu işletmecisinden duygulandıran afiş

ELAZIĞ’birlikte, yetiştirdiği 2 öğrencisi şehit olan spor salonu işletmecisi ve çalıştırıcı Fatih Sayer (45), şehit ve gazi yakınlarına ücretsiz bakım veriyor. Sayer, salonun camına dahi ‘Bu salonda martir yakınları ve gazilerimiz ücretsiz spor yapabilirler. Bedelleri ödenmiştir’ bağlanmış afiş astı.

Kentte, Akpınar Mahallesi’nde spor salonu işletmecisi ve çalıştırıcı Fatih Sayer, 2016’dahi yetiştirdiği öğrencilerinden Asteğmen Ömer Baydilli, Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde kontrol noktasına bombalı araçla yapılan saldırıda martir olduktan sonradan şehit yakınlarına ve gazilere ücretsiz hizmet vermeye başladı. Sayer, salonun camına üstelik ‘Bu salonda martir yakınları ve gazilerimiz ücretsiz spor yapabilirler. Bedelleri ödenmiştir’ afişi astı. Ası, görenleri duygulandırırken, Sayer’in yetiştirdiği bire bir ayrıksı öğrencisi Piyon Mülazım Canbert Tatar da 2020’birlikte Suriye’nin İdlib kentinde gerçekleştirilen sefer arama devriyesi sırasında meydana gelen patlamada martir oldu.

‘HAKLARINI ÖDEYEMEYİZ’Şehitlerin ve gazilerin haklarını ödeyemediklerini tabir fail Sayer, “Bu salonda martir yakınlarına ve gazilerimize hizmet etmeye çalışıyoruz. Daha öncesinde üstelik bu çalışmalar gâh gelişim yerlerinde vardı. Gazilerimizin şehitlerimizin hakları ve emekleri maddesel yahut manevi tek şekilde ödenemez. Onlar, canları ve kanlarıyla bedel ödediler. Bizim onlardan tıpkısı ümit içerisinde olmamız yanlış peki. Bu uygulamanın Elazığ ve özge illerimizde da yaygınlaşmasını istiyoruz. Çünkü, onlar gepegencecik hayatlarını verdiler. Ailelerini çocuklarını geride bıraktılar. Burada askeri ve polis okullarına binin üzerinde mektepli hazırladım. Şu an görev eden öğrencilerim var. Burada yetiştirip hazırladığım 2 şehidim var. Bu uygulamadan periferi vatandaşlardan, askerlerden ve polislerden haddinden fazla olumlu tepkiler alıyorum. Kapının önünden geçerken yazıyı görenler, hatır gelerek teşekkürname ediyorlar. Kimileri çayımızı içiyor, kimileri ise teşekkür ederek gidiyor. Bu bize onur veriyor. Fakat martir ve gazilerimizin haklarını ödeyemeyiz. Aileleri olsun, çocukları olsun haklarını bize helal etsinler” dedi.’BURASI KENDİ YERİMİZ GİBİ’Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde şehit olan Açıkgöz Uzatmalı Çavuş Muammer Faruk Salgar’ın ağabeyi Gökhan Salgar dahi, “2016’nın serencam aylarında Fatih hocayla tanıştık. O dönemden beridir mesafe açıklık spor salonuna geliyorum. Hakeza bire bir aplikasyon olduğunu bile Elazığ’dahi ilk kez burada gördüm. Bura zat yerimiz ve evimiz gibidir. Birkaç kat ben sevap konusunu namına açtım. Sevap vermeyi teklif ettim. Fakat beni bambaşka spor salonuna yönlendirdi. Bize, ‘Sizin bedeliniz ödenmiştir. Siz bilirsiniz, karışmak istemiyorsanız gelmeyebilirsiniz’ dedi. Ben yıllardır mesafe açıklık gelirim buraya. Canım sıkılınca bile dirimsel çay içerim. Şehitlik iyicene benzeri paye. Kardeşim kabil binlerce şehit var. Hepsinin mekanı behişt olsun” diye niteleyerek konuştu.Share: