İlk Evim, İlk İş Yerim Projesi lansman tırı 17 ilde içtimai konut projesini anlatacak

Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın 13 Eylül’de açıkladığı İlk Evim, İlk İş Yerim Projesi’ne ilgili vatandaşları bilgilendirmek amacıyla hazırlanan tanıtım tırı yola bundan sonra. 14 Ekim-12 Teşrinisani tarihleri beyninde 17 ili gezecek olan lansman tırı, vatandaşların sorularına yanıt verecek.

Cumhuriyet Altını tarihinin bildirme büyük toplumsal göz projesi olan İlk Evim İlk İş Yerim Projesi’ni öncelemek ve vatandaşların sorularına yanıt atfetmek amacıyla yolculuğuna Ankara’dan başlayacak ve 14 Ekim-12 Kasım beyninde 17 ili gezecek olan tanıtım tırı hazırlandı. Kızılay’da vatandaşlar, tanıtım tırında Toplu Bölük İdaresi Başkanlığı (TOKİ) vasıtasıyla hazırlanan örnek daireleri sanal kaynak gözlüğü ile gezme imkanı buldu. TOKİ Uygulama Dairesi Başkanı Osman Direnç burada yaptığı konuşmasına, Bartın’da yaşanan eroin faciasında hayatını kaybedenler amacıyla başsağlığı dileyerek başladı. Vatandaşlara hazırlanan kat sayı daireleri sanal kök gözlüğü ile 360 kademe tur imkanı sağlayarak yetişkin tıpkısı aşama attıklarını tamlayan Dayanım, “Bartın Amasra’da hayatını kaybeden madencilerimize Allah’tan yağmur diliyor, yaralılarımıza müstacel şifalar diliyorum. Bilindiği üzere Reisicumhur yoluyla açıklanan ve Cumhuriyet tarihinin yeryüzü şişman içtimai göz projesi olan ‘İlk Evim, İlk İş Yerim, İlk Evim Yer Projesi’nin kamu detayları bakanlığımız ve idaremiz tarafından kamuoyu ile paylaşılmaktadır. Bu lansman tırımızda vatandaşlarımızın proje çerçevesinde merak ettiği mecmu sorular idaremiz personeli tarafından tamlık inceden inceye cevaplanacaktır. Elan geçmiş idaremiz tarafından yapımı tamamlanan yaşıt dairemiz, mevhum köken gözlüğü ile vatandaşlarımıza gezdirilecektir. Intaç planlarımız ve projemizde kullandığımız malzemeler üzerine vukuf sahibi olması sağlanacaktır. Tırımız 14 Ekim’de Ankara Kızılay Meydanı’nda görevine başlamış olup, Kırşehir, Konya, Diyarbakır, Tunceli, Zonguldak ve Muğla üzere 17 şehrimizde site meydanlarında görevini 12 Kasım’a büyüklüğünde adına getirecektir. Rekor referans sayısı ile idaremize güvenini gösteren cemi vatandaşlara teşekkürname ediyor, tırımıza davet ediyoruz” dedi.

Mevhum töz gözlüğü ile eş evi gezen Ferdi Satık, uygulamayı çokça beğendiğini belirterek, “Ankara’ya sınav için geldim ve hakeza tıpkısı repertuvar ile karşılaştım. Gayet hoşuma gitti. Sözde direkt namına lüp içindeyim. Gelişigüzel köşeyi, gelişigüzel noktayı görebilmek çok hoşuma gitti. Sanal temel ile yaşadığım bu deneyimi herkese tavsiye mektubu ederim. Benim üzere haddinden fazla akla yatkın benzeri karı, artağan benzeri düzlük kullanımı reşit. Bu projeye daha başvurmadım ama bu deneyimden sonradan gezmek isterim” ifadelerini kullandı. – ANKARA

Share: