‘İlk Evim, İlk İş Yerim Projesi’ lansman tırı yola bundan sonra

‘İlk Evim, İlk İş Yerim Projesi’ lansman tırı yola daha çok

ANKARA – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 13 Eylül’de açıkladığı İlk Evim, İlk İş Yerim Projesi’ne ilişik vatandaşları bilgilendirmek için hazırlanan lansman tırı yola çıktı.

Cumhuriyet tarihinin bildirme şişman sosyal basamak projesi olan İlk Evim İlk İş Yerim Projesi’ni öncelemek ve vatandaşların sorularına cevap atfetmek için yolculuğuna Ankara’dan başlayacak ve 14 Teşrinievvel ile 12 Son Teşrin ortada toplamda 17 ili gezecek tanıtım tırı hazırlandı. Kızılay’da vatandaşlarla mülaki lansman tırında, Dolgun Basamak İdaresi Başkanlığı vasıtasıyla hazırlanan emsal daireleri sanal mahiyet gözlüğü ile seyran imkanı bulundu.

TOKİ Uygulama Dairesi Başkanı Osman Direnç burada yaptığı konuşmasına, geçtiğimiz günlerde Bartın’da yaşanan beyaz zehir faciasında hayatını kaybedenler üzere başsağlığı dileyerek başladı. Vatandaşlara, hazırlanan örnek daireleri mevhum kaynak gözlüğü ile 360 paye dolaşma imkanı sağlayarak yüce ayrımsız aşama attıklarını savunan Dayanım şu sözleri kaydetti:

“Bartın Amasra’da hayatını kaybeden madencilerimize Allah’tan rahmet diliyor, yaralılarımıza ivedili şifalar diliyorum. Bilindiği amacıyla Cumhurbaşkanı vasıtasıyla açıklanan ve Cumhuriyet Altını tarihinin sunu iri toplumsal hane projesi olan ‘İlk Evim, İlk İş yerim, İlk Evim Arsa Projesi’nin kamu detayları bakanlığımız ve idaremiz tarafından halkoyu ile paylaşılmaktadır. Bu lansman tırımızda vatandaşlarımızın proje çerçevesinde zaaf ettiği tam sorular idaremiz personeli tarafından yekpare titizlik ile cevaplanacaktır. Daha evvel idaremiz eliyle yapımı tamamlanan denk dairemiz, sanal cins gözlüğü ile vatandaşlarımıza gezdirilecektir. Intaç planlarımız ve projemizde kullandığımız malzemeler üzerine bilgelik sahibi olması sağlanacaktır. Tırımız, 14 Teşrinievvel’de Ankara Kızılay Meydanı’nda görevine başlamış olup Kırşehir, Konya, Diyarbakır, Tunceli, Zonguldak ve Muğla kabilinden 17 şehrimizde şehir meydanlarında görevini 12 Kasım’a büyüklüğünde adına getirecektir. Rekor referans sayısı ile idaremize güvenini gösteren tamam vatandaşlara teşekkürname ediyor, tırımıza nida ediyoruz.”

Mevhum töz gözlüğü ile eş evi gezen Ferdi Satık, uygulamayı çokça beğendiğini belirterek, “Ankara’ya imtihan amacıyla geldim ve böyle benzeri birikim ile karşılaştım. Gayet hoşuma gitti. Sözde direkt yerine evin içindeyim. Gelişigüzel köşeyi, temas noktayı görebilmek haddinden fazla hoşuma gitti. Sanal köken ile yaşadığım bu deneyimi herkese başvuru ederim. Benim amacıyla haddinden fazla akıllıca bire bir familya, eli nimetli benzeri alan kullanımı ergin. Bu projeye daha başvurmadım ama bu deneyimden sonraları başvurmak isterim” ifadelerini kullandı.

Share: