İngiltere’nin “Gitmeyin” uyarısı yaptığı ilimizdeki konsere 20 bin birey katıldı

Şırnak Valiliği ve Şırnak Belediyesi organizasyonuyla yapılan Şırnak Kültür Şöleni Konserleri’nde geçmiş gece binlerce kişinin katıldığı dinleti düzenlendi.

Şırnak Üniversitesi yerleşkesindeki futbol sahasındaki etkinliğe Şırnak Valisi Osman Bilgin, Şehremini Mehmet Yarka, Rektör Prof. Dr. Abdurrahim Alkış, İl Emniyet Müdürü Cemal Dalman ve 20 bin sevimli katıldı. Etkinlikte Şırnaklı dengbejler, yerli şarkıcı ve içtimai medya fenomeni Tıvorlu İsmail ile hanende Alişan sahneye çıktı. Alişan ile Tıvorlu İsmail, konserde ikili yaptı. Şırnaklılar, konserde seslendirilen şarkılarda halay çekip eğlendi.

ŞIRNAK VALİSİ YAPILAN UYARIYI HATIRLATTI

Şırnak Valisi Osman Bilim Adamı ise İngiltere Dışişleri Bakanlığı’nca içtimai medyadan 27 Eylül’de asayiş gerekçesiyle kente gidilmemesi yönünde yapılan uyarıyı hatırlatarak ailesi ve gençlerle birlikte burada olduklarını söyledi.

“BURADA DIRLIK VAR, BAHTIYARLIK VAR”

Bu uyarıyı yapanların amacının ülkeyi öğürtlemek olduğunu rapor eden Bilgin, “Onlar buradaki Kürt halkının dostları değil. İngilizler da Almanlar da buraların düşmanları. Filhakika Osmanlı’dan beri buraya antagonizm yapmışlar. Malum 100 sene önceki bu bölgede başta Irak, Suriye koyulmak için karıştıranlar onlar. Zaman Suriye’dahi şayet 1 milyon adam ölmüşse bunun müsebbibi İngilizler, Almanlar ve Fransızlar, Amerikalılar. Burada yaşayiş var. Mutluluk var” şeklinde konuştu.

“ONLAR BİZE HADDINDEN FAZLA ÖZDEK BORÇLULAR”

Düzenlilik ile ilişik hiçbir dava olmadığını tamlayan Bilgin, “Gecenin bu saatinde insanlar mutlu bir şekilde eğleniyorlar. Güvenlikle ilgili tek ülkü namevcut. Ego onlara şunu ifade etmek istiyorum; eğer onlar Londra’de, Berlin’de rahatlarsa tığ bugün burada Şırnak’ta huzuru ve güvenliği sağladığımız için rahatlar. Onlar şunu unutmasınlar; Avrupa Birliği ve NATO’nun sınırları Şırnak’tan, Hakkari’den başlar ve bura güvenliyse onlar birlikte güvendedir. Şurası bilsinler kim esasta onlar, bize çokça özdek borçlular. Biz onların güvenliğini sağlıyoruz, huzurunu sağlıyoruz” ifadelerini kullandı.

Aktiflik, Toyluk ve Spor İl Müdürlüğü Görüşme Topluluğu gösterisi ve konserlerle gecenin ilerleyici saatlerine büyüklüğünde sürdü.

Share: