İNGİLTERE’NİN ‘GİTMEYİN’ UYARISI YAPTIĞI ŞIRNAK’TAKİ KONSERE 20 BİN KİŞİ KATILDI

İNGİLTERE Dışişleri Bakanlığı’nca 27 Eylül’de düzenlilik gerekçesiyle gidilmemesi için yapılan uyarılara rağmen Şırnak’ta, 20 bin kişinin katılımıyla dinleti düzenlendi. Vali Osman Bilim Adamı, ailesiyle gençlerle olduğunu belirterek, Onların amaçları filhakika bu ülkeyi ayırmak. Onlar buradaki Kürt halkının dostları değil. İngilizler dahi Almanlar üstelik buraların düşmanları dedi.

Şırnak Valiliği ve Şırnak Belediyesi organizasyonuyla yapılan ‘Şırnak Kültür Şöleni Konserleri’nde geçmiş gece binlerce kişinin katıldığı dinleti düzenlendi. Şırnak Üniversitesi yerleşkesindeki futbol sahasındaki etkinliğe Şırnak Valisi Osman Bilimci, Belediye Başkanı Mehmet Yarka, Rektör Prof. Dr. Abdurrahim Alkış, İl Inanma Müdürü Cemal Dalman ve 20 bin güç katıldı. Etkinlikte Şırnaklı dengbejler, yerel şarkıcı ve toplumsal iletişim araçları fenomeni Tıvorlu İsmail ile hanende Alişan sahneye bundan sonra. Alişan ile Tıvorlu İsmail, konserde ikili yaptı. Şırnaklılar, konserde seslendirilen şarkılarda halay çekip eğlendi.

Şırnak Valisi Osman Bilim Adamı ise İngiltere Dışişleri Bakanlığı’nca sosyal medyadan 27 Eylül’de düzenlilik gerekçesiyle kente gidilmemesi yönünde yapılan uyarıyı hatırlatarak, ailesi ve gençlerle gelişigüzel burada olduklarını söyledi. Bilgin, Onların amaçları filhakika bu ülkeyi istisna etmek. Onlar buradaki Kürt halkının dostları değil. İngilizler dahi Almanlar üstelik buraların düşmanları. Doğrusu Osmanlı’dan beri buraya düşmanlık yapmışlar. Aşina 100 sene önce bu bölgede ilkin Irak, Suriye tutmak üzere karıştıranlar onlar. Zaman Suriye’dahi eğer 1 milyon adam ölmüşse bunun müsebbibi İngilizler, Almanlar ve Fransızlar, Amerikalılar. Burada sağlık var. Bahtiyarlık var. Gecenin bu saatinde insanlar bahtiyar ayrımsız şekilde eğleniyorlar. Güvenlikle ilişkin tek sav bulunmayan. Ego onlara şunu beyan etmek istiyorum; eğer onlar Londra’bile, Berlin’da rahatlarsa tığ zaman burada Şırnak’ta huzuru ve güvenliği sağladığımız için rahatlar. Onlar şunu unutmasınlar; Avrupa Birliği ve NATO’nun sınırları Şırnak’tan, Hakkari’den başlar ve bura güvenliyse onlar bile güvendedir. Şurası bilsinler ki haddizatında onlar, bize çokça özdek borçlular. Biz onların güvenliğini sağlıyoruz, huzurunu sağlıyoruz diye konuştu.

Etkinlik, Bilgisizlik ve Spor İl Müdürlüğü Sanat Topluluğu gösterisi ve konserlerle gecenin ilerleyen saatlerine büyüklüğünde sürdü.

Share: