İş dünyasının şiddetli kaybı

ÜÇGE Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Gökçin Aras hayatını kaybetti. İş adamının cenazesi cuma namazı haset Bursa Tevhit Sanayi Bölgesi Camii’nde kılınacak öğle namazını müteakip, Nilüfer Fethiye Kabristanı’na defnedilecek.

Gökçin Aras’ın fücceten ölümü hem gelişim dünyasını hem bile konferans camiasını üzüntüye boğdu. ÜÇGE Şirketler Grubu tarafından yapılan mukayyet açıklamada, “ÜÇGE Şirketler Grubu Umumi Heyet Başkanımız Gökçin Aras’ı kaybetmenin yoğun üzüntüsü içindeyiz. Acımız çok balaban. Cenazemiz 19 Ağustos 2022 Cuma Namazı haset Bursa Tevhit Endüstri Bölgesi Camii’nde kılınacak gün ortası namazını müteakip, Nilüfer Fethiye Kabristanı’na defnedilecektir. Başımız salim olsun” denildi.

Gökçin Aras kimdir?

Gökçin Aras, salon ekipmanları ve depo sergen sistemleri sektörünün Türkiye’deki evvel ve ilklere imza atan üreticisi, Türkiye perakendesinin 46 almanak sürecine tanıklık eden, gelişiminde eke rolü olan, sektöre alnaç veren ve toptan anlamda dünya markalarının büzük duyduğu tıpkısı Türk markası oluşturup iş dünyasının esin aldığı emsal gelişim insanıdır. Gökçin Aras kurucusu olduğu ÜÇGE kol şirketlerinin Yönetim Kurulu Başkanı’dır. 2016’dan bu yana GPD (Gıda Perakendecileri Derneği) Yönetim Kurulu üyesidir.

Gökçin Aras, 1954 yılında Ardahan Göle’bile doğdu. Köy Enstitüsü mezunu bire bir öğretmen olan babasının tayini zımnında 1967’birlikte ailesi ile gelişigüzel Bursa’ya yerleşti. 13 yaşından itibaren Bursa’da yaşamaya başlayan Gökçin Aras, ortaokul ve lise öğrenimini Bursa’da tamamladı. Bursa Terbiye Enstitüsü Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nü bitirdi. Eğitimine munzam yerine Ankara Ünsiyet Fakültesi’nde tahsil gördü. 1976’da Bursa’da tezyifkâr bir raf atölyesi ile başladığı tarumar yolculuğunda, ÜÇGE markası ile 46. yılını tamamladı.

Gökçin ARAS liyakatli iş kadını kimliğiyle, TUGİAD, GESİAD ve KESİAD’ın birlikte mütenevvi sivil toplum örgütlerinin yapılanmasında deli dolu görevler aldı. Sporu çok dost Aras, bir numara ligde meydan düzlük spor kulüplerinde reislik ve ikinci riyaset görevlerinde bulundu.

Öğretmen bir aileden mevrut ve eğitime balaban ehemmiyet veren Gökçin Aras, ‘Çocuklarımız, geleceğimizdir’ ilkesiyle yola çıkarak, Ardahan Çobanlı Köyü’nde annesi adına Hayriye Aras İlköğretim Okulu’nu ve hoca olan babası Mehmet Aras yerine Bursa Beşevler’ da Hoca Mehmet Aras İlköğretim Okulu’nu yaptırdı. Içtimai sıkıntı kapsamında spor, hars, sanat ve henüz kip haddinden fazla farklı alanda çocuklarımıza, gençlerimize ve ülkemize katkı hatırlamak sunu iri amaçlarından biri oldu. – BURSA

Share: