İsmail Turgut Gariban: “Trabzonspor koltuğuna oturup, devlete kafa tutmayacaksın”

– İsmail Turgut Sahipsiz: “Trabzonspor koltuğuna oturup, devlete mir tutmayacaksın”

Üniversiteliler ‘Kuşaklar Buluşuyor’ kahvaltısında tıpkısı araya geldi

İSTANBUL – Demirkazık Trabzonsporlular Topluluk Başkanı İsmail Turgut Bikes, Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu’na eleştiride bulunarak, “Trabzonspor’dan çokça bambaşka şeylerle uğraştığını görüyoruz. Trabzonspor’un reislik koltuğunda isen, Trabzonspor’un pekâlâ istikbal gideceği ile ilgileneceksin. Trabzonspor koltuğuna oturup, devlete sarrafiye tutmayacaksın. Kişi yapamadığın bire bir şeyleri manipüle etmeye gerek yok” dedi.

Kuzey Yıldızı Trabzonsporlular Derneği ve İstanbul Üniversiteli Trabzonsporlular Birliği’nin düzenlediği ‘Kuşaklar Buluşuyor’ kahvaltı programı düzenlendi. Üniversiteli gençlerin birbirleriyle tanışmalarını, bulundukları bölgedeki dernek başkanlarıyla tanışabilmelerini, proje üretebilmelerini murat edinen programa çok sayıda protokol, cemiyet başkanları, üniversiteli gençler ve matbuat mensupları katıldı.

Kuzey Yıldızı Trabzonsporlular Topluluk Başkanı İsmail Turgut Garip, derneğin kuruluş için ilgilendiren bilgiler verirken, “Trabzonspor’umuzun gösterilenin dışında yurtsever taraftarını Türkiye’nin değme tarafında dile getirip terennüm etmek. Bizim şahsım yerine gençliğimizde ulaşamadığımız insanlara vurmak için ağabeyler arardık. Bunun bilcümle eksikliğini yaşadım ve ego onu misyon edindim. Bugün gençlerle buluşmamızda ki gaye şu; bir tane gencimizi sokağa düşürmekten alıkoyabiliyorsam dünya benim üzere bundan ibaret. Üniversite gençliğinin bunlara çok sunturlu şeyleri adalet ettiğini düşünüyorum. Bu vatanın çok pir çocukları var. Ego 2013 yılından bu yana içlerindeyim. Buna destek veriyorum, çıktı de amacım bu. Zaman birlikte onu perçinleştirdik, adına ‘Kuşaklar Buluşması’ dedik” ifadelerini kullandı.

“Trabzon’dan vatana ihanetçi çıkmaz”

Trabzonspor’a destek verdiklerini birlikte nâkil Başbuğ Gariban, “Biz Güneydoğu’nun seçme tarafında şehitlerimiz hesabına kütüphaneler yapıyoruz. Diyarbakır’dan, Muş’tan, Batman’dan alıyoruz Trabzon’a götürüyoruz. Onların gezilerini sağlıyoruz. Trabzon’da maçlarını izletmeye, kültürlerin birbirlerini tanımaya kurgu oluyoruz. İnsanların birbirini tanımadığı ahit, bu önyargıyı gedmek, hem Trabzon sevdasını telkin etmek hem bile Trabzon’un mertliğini sağlıyoruz. Trabzon’dan vatana ihanetçi çıkmaz” şeklinde konuştu.

“Trabzonspor koltuğuna oturup devlete baş tutmayacaksın”

Trabzonspor’un bu sezonki performansıyla ilişik da görüşlerini aktaran Sahipsiz, Başkan Ağaoğlu’na eleştirilerde bulundu. İsmail Turgut Sahipsiz açıklamasında şunları söyledi:

“Trabzonspor serencam 10 maçtır kusurlu top oynuyoruz. Bibi bu tavır bitmeme ediyor. İnşallah ikinci nısıf bunu düzeltirler. Yoksa bu hareket, davranım değil. Akıllıcasına tümden oynamıyoruz. Akla Yatkın transferler yapmadık. Tıpkı birlikte başkanın (Ahmet Ağaoğlu) Trabzonspor’dan çok eksantrik şeylerle uğraştığını görüyoruz, Trabzon’a yapılacak tek havaalanı projesiyle. Trabzonspor’un reislik koltuğunda isen, Trabzonspor’un zahir ati gideceği ile ilgileneceksin. Havaalanı, orada mülki amirlerin sorunu. Trabzonspor koltuğuna oturup, devlete esas tutmayacaksın. O koltukta oturduğun antlaşma, Trabzon halkına de yanıt vereceksin. O havaalanı projesi demincek değil, 15 yıldır var. Demin kalkmışsın kişi yapamadığın bire bir şeyleri manipüle etmeye icap bulunmayan. Bütün görüyor hangi olduğunu. Başkana Trabzonspor ile ilgilenmesini referans ediyorum. Futbol ile ilgilenmesini başvuru ediyorum. Trabzon’un havaalanına ihtiyacı var. Onu elbet menfaate çeviririme bakar Trabzonspor’a başkanı. Azamet burayı istimlak edecekse onun iki katını istersin devletten. Trabzonspor’a eksantrik tesisler kazandırırsın veya Trabzonspor lehine ayrıksı adımlar atarsın. Bunu dolay plana koyup, ‘Ego istifa ederim, görevde kalmam’, filhakika görevi bırakacaksın dahi bunu mu kulp ediyorsun? İnşallah erte dostum dediğin Ertuğrul Doğan’ı üstelik tasavvur tahtasına koymazsın. Senin başarın Ertuğrul Doğan’ın başarısı.”

Izlence kahvaltı sonrası sona erdi.

Share: