İstanbul güne yağmurla başladı! Meteoroloji’den 20 mülk için solgun, 4 toprak için turuncu kodlu uyartı

Hava Bilgisi Genel Müdürlüğü marifetiyle yapılan akıbet değerlendirmelere bakarak talih genelinde gelgel sıcaklıkları düşüyor. Serin ve yağışlı havanın etkisi altına giren yurtta zaman ve ferda hava sıcaklıkları hissedilir derecede düşecek, kuzey ve iç kesimlerde 2 ila 8 kademe azalacak.

24 İL İÇİN UYARI YAYINLANDI

Bununla alay malay 24 ülke üzere solgun ve turuncu kodlu ihtar yapıldı. Sarı kodlu uyarılan şehirler; Adana, Artvin, Bursa, Giresun, Hatay, Mersin, İstanbul, Kastamonu, Kayseri, Kocaeli, K. Maraş, Kalabalık, Rize, Samsun, Sivas, Tokat, Trabzon, Yozgat, Yalova ve Osmaniye adına sıralandı. Bartın, Sakarya, Zonguldak ve Düzce amacıyla ise turuncu kodlu ikaz yapıldı.

SARI RENKLİ UYARI NEDİR?

Sarı, havada “gizil nâr durumu”na bel ediyor. Oranlama edilen meteorolojik fenomen olağan dışı olmamakla gelişigüzel, meteorolojik şartlardan etkilenebilecek ameliyat üzerine tetik davranılması uyarısında bulunuluyor.

TURUNCU KODLU UYARI NEDİR?

Albeni durumunun ciddi olduğjnu belirtir. Hesap Pusulası edilen meteorolojik fenomen sıklıkla görülmemektedir. Hasar ve kayıpların oluşması muhtemeldir. Çokça tedbirli olmalı, aktüel meteorolojik şartlar ve tahminler takip edilmelidir.

İSTANBUL’DA SICAKLIK 16 DERECEYE KADAR DÜŞECEK

İstanbul ise güne yağışla başladı. Kentte zaman ve ferda hava sıcaklıklarının 16 dereceye büyüklüğünde düşmesi bekleniyor. Ankara ve İç Anadolu’birlikte dahi ayaz etkili olacak. Karadeniz’in faziletkâr kısımlarında ise kalıntı kar görülebilir.Share: