İstanbul’da taraftarları taşıyan bir otobüse kurşun yağdırıldı! Olayın yeni görüntüleri aktarılma yüzüne artık

Kağıthane Yeşilce Spor Tesisi’nde geçmiş ahit saat 17.00 sıralarında meydana mevrut olay öncesinde İstanbul Bayburtspor 1918 Spor Kulübü-Bilecikspor 1969 Spor Kulübü arasında karşılaşma yapılmıştı. Bölgesel Tor Klasman 11. Takım 2’nci haftasında Bilecikspor 1969 Spor Kulübü, İstanbul deplasmanında geçmiş yarıyı 3-0 önde kapamış, ikinci yarının 82’nci alelacele durum 3-3 olunca Bilecikspor 1969 Spor Kulübü taraftarları ortada maçı seyreden biraz İstanbul Bayburtspor 1918 taraftarı gol sevinci yaşamıştı. Peşi Sıra yaşanan arbede kavgaya dönüşmüş, bu şahıslar Bilecikspor taraftarları eliyle dışarı atılmıştı. Arkası Sıra karşı sekilik ile yaşanan taşlı, akarsu şişeli atışmalar sonrası dolayı bir anda karışmıştı.

GÜVENLİK KAMERASI OLAYI KAYDETTİ

Olaylar kısaca 15 dakika sürerken, 10 kişi muhtelif yerlerinden yaralanmış, bu esnada Bilecikspor 1969 Spor Kulübü taraftarı tıpkısı kişinin ayağı kırılmıştı. Maçın 90’ıncı lahzada atık gol sonrası 4-3 kazanan İstanbul Bayburtspor 1918 balaban bayram yaşarken, 3-0’dan 4-3 maçı kaybeden Bilecikspor 1969 Spor Kulübü taraftarları geldikleri mızıka otobüsüne binmişlerdi. Yola sâdır otobüsün 50 metre ilerlemeden önü kesilmiş, sâdır olaylarda birkaç yandaş taşla otobüsün dolay ve taraf camlarını kırarken, silahlı aynı şahıs da otobüsü gaye alarak 7 ahali keder etmişti. Yaşanan olaylarda yıldız eseri duygusal kaybı yaşanmazken, stad girişinde bulunan dönel uç içerisinde cebe ile havaya kötü açtığı belirlenen yabansı S.A. yakalandı. Şüphelinin kullandığı cebe ve şarjöre matbu 7 skor fişek ele geçirildi.

KAVGAYA KARIŞANLAR YAKALANDI

Polis ekipleri taraftarların dağıldığı tam kavgaya karışan grupların dağılmasına yönelik tembihler yaptı. Grubun canlı olması dolayısıyla berkitme güç da çağırıldı. İki ekip ortada sâdır kavgada “Spor Alanlarında Taşkınlık Yazmak” ve “Kamu Malına Engel Verme” suçlarından Y.B., E.Ç. ve B.T. isimli şahıslar yakalanarak gözaltına makbuz. Yakalanan şahıslardan Y.B., E.Ç. ve B.T. hakkında “Spor Alanlarında Taşkınlık Boşaltmak” ve “Amme Malına Kötülük Ita” suçlarından adli muamele yapılırken, aynasız S.A. hakkında ise “Sporda Gayret ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Yasa” kapsamında spor müsabakalarına süresiz men yaptırımı uygulanarak adli makamlara atıf edildi.

YENİ GÖRÜNTÜLER ORTAYA ÇIKTI

Olaylara ait görüntüler ortaya artık. Görüntülerde eline yaya kaldırımı taşını düz özlük, otobüse saldırıyor. Mavera yandan görüntülerde parafin otomobilin önünden geçen şüphelinin da otobüse silahlı saldırıda kâin kaka olduğu kaydedildi.

Share: